Хановер изпусна Бохум, Янков игра почти цял мач

06:08
В мач без особени футболни достойнства отборите на Хановер 96 и Бохум завършиха при резултат 1:1.

Българският национал Чавдар Янков се очакваше да започне титуляр, но участието му в тази среща започна от 18-та минута, след като замени контузилия се Франк Фаренхорст. Повиканият за приятелската среща със Сърбия играч отново не показа, че заслужава мястото в немския тим, след безлична игра и спечелен жълт картон.

За изпуснатата победа в мача повече сякаш трябва да съжаляват именно домакините, след като Микаел Форсел можеше да отбележи на няколко пъти през първата част, а отделно от това вратарят Фромловиц си отбеляза нелеп автогол, благодарение на който гостите успяха да стигнат до едната точка. За домакините три минути по-рано се разписа Ян Шлаудраф възползвал се от чудесното подаване на Хущи.

Така преди изиграването и на останалите двубой от този кръг Хановер събра тринадесет точки и заема тринадесетата позиция, а Бохум е с актив от десет и се намира на четиринадесето място.