Академик София влезе в \"А\" група след \"лют\" бараж с Несебър

18:56
Академик София е последният трети нов член на родната "А" група през следващия сезон.

"Студентите" победиха Несебър с 2:1 в интересен и напрегнат бараж, завършил преди секунди на стадион "Берое" в Стара Загора.

Съперниците изиграха интересно първо полувреме, изпълнено с голови ситуации и пред двамата вратари. До 10-а минута двата тима си размениха по една опасност, но до попадение не се стигна. В 12-а стражът на Академик Михайлов бе принудително заменен заради счупване на крака. Треньорът на "студентите" пък бе изгонен за гневни реплики и реакции към щаба на противниковия отбор. В 22-а минута Академик поведе с хубав гол от пряк свободен удар, дело на Николай Божов. Три по-късно обаче Борислав Иванов след хубав индивидуален пробив изравни. Секунди по-късно Академик отново излезе напред. Божов реализира отсъдената за фаул срещу Будинов дузпа. До края на първата част и двата тима имаха своите възможности, но резултатът остана непроменен.

В началото на второто полувреме голмайсторът за Несебър Иванов пропусна да изравни. Последваха минути, в които на терена не се случваше почти нищо интересно до 61-а минута, когато Божов нацели гредата. В края двубоят стана крайно интересен, а Несебър пропусна 2-3 страхотни възможности. Голмайсторът на тима от София Божов пък бе изгонен в 86-а минута за бавене на играта. До края късметът покри Академик след хубави атаки на противника.