Бекенбауер: Ако Мюлер беше вкарал, щеше да е друго!

00:54
Франц Бекенбауер остана разочарован от поражението на Байерн Мюнхен на финала на Шампионската лига срещу Интер. Почетният президент на баварците заяви, че ако Томас Мюлер беше отбелязал в 46-а минута, мачът щеше да се развие по съвсем друг начин.

Естествено, че Интер беше по-добър, все пак спечелиха с 2:0. Милито беше човекът, който донесе успеха. Що се отнася до Байерн, днес не беше нашият ден. Ако искаш да биеш Интер, трябва да натискаш постоянно, а Байерн го прави твърде малко. И въпреки това тактическата постройка на Интер можеше да бъде пробита при една малко по-смела игра, при повече удари отдалеч. Ако Томас Мюлер беше вкарал в 46-ата минута, всичко щеше да е различно. Франк Рибери пък липсваше на Байерн болезнено. Той е от тези играчи, които притеснпват съперника, карат го да тича. А Байерн игра с прекалено много респект за Интер. През всичките 90 минути обаче Интер беше по-добрият отбор и заслужено спечели", коментира легендата на немския футбол.