Севиля удари Атлетико в началото и края, за да вдигне Купата на Краля

00:25
Севиля победи Атлетико Мадрид с 2:0 във финала за Купата на Испания.

Диего Капел още в 5-а минута след хубав удар от границата на наказателното поле откри резултата. Серхио Агуеро по-късно нямаше шанс да изравни. Ударът на аржентинеца обаче бе избит от гол линията. До края на първата част столичани пропуснаха още 2-3 добри възможности.

След почивката Негредо получи чудесен пас с пета от Кануте и в 59-а минута излезе сам срещу Де Хеа, но стреля в тялото му. Атлетико натисна и Форлан беше близо до изравняването, но не успя. Хесус Навас в 90-а окончателно попари надеждите на "дюшекчиите", които вдигнаха трофея в Лига Европа, да направят дубъл.

Съставите на двата отбора:

Атлетико Мадрид: Де Хеа, Уйфалуши, Переа, Домингес, Антонио Лопес, Тиаго, Асунсао (59 \'Раул Гарсия), Рейес, Шимао (62 \'Хурадо), Агуеро, Форлан

Севиля: Палоп, Конко, Скилачи, Ескюде, Луна, Зокора, Ренато (90 \'Лоло), Капел (88 \'Пероти), Навас, Кануте, Негредо (68 \'Ромарик)