Бунт в Истанбул след провала на Фенербахче (видео), (снимки)

11:19
Последният кръг в турската Суперлига даде на безпристрастните зрители невероятни емоции, като отборът на Бурсаспор драматично спечели титлата, въпреки че се очакваше Димитър Иванков и компания да останат на второ място зад фаворита Фенербахче.

"Фенерите" от Истанбул водеха с една точка пред своите опоненти. Възпитаниците на Кристоф Даум приемаха Трабзонспор, докато Бурсаспор домакинстваше на Бешикташ.

Фенербахче поведе с гол на Дани Гуиса в 14-а минута, но девет минути по-късно Трабзонспор изравни.

В другата среща Бурсаспор до почивката поведе с 2:0. Към края на мачовете Бешикташ намали с попадение, вкарано в 88-а минута. Кой знае защо обаче, феновете на Фенербахче бяха чули, че мачът в Бурса е завършил 2:2.

Последва нахлуване на терена от страна на жълто-сините фенове, които си мислеха, че са спечелили титлата. След като стана ясно обаче, че Бешикташ всъщност е загубил, на стадиона на Фенербахче.

Стотици плачеха неутешимо, други започнаха да се бият с полицаи, трети подпалиха седалките на трибуните. Хиляди пък се изсипаха по улиците на Истанбул и предизвикаха масови безредици...