Литекс би \"шоколадите\" в голеада, Нифлор реализатор № 1 на \"А\" група

19:48
Шампионът Литекс победи Спортист Своге с 4:2 като гост в мач от последния кръг на "А" група.

Уилфред Нифлор се разписа на три пъти и с общо 19 попадения спечели голмайсторския приз в родния шампионат.

Още в 7-а минута Цветанов след пас на Ивелин Попов откри резултата в полза на "оранжевите". В 20-а пък Попов навърза няколко футболисти и центрира към Нифлор, който с глава вкара за 2:0. Пет по-късно домакините намалиха след грешка в защитата на шампионите. Ивайло Димитров се озова сам срещу вратаря на ловчанлии и с помощта на гредата върна своите в мача. В 37-а минута обаче Литекс възстанови аванса си от два гола. Автор на попадението отново бе Нифлор след подаване на Попето.

През втората част шампионите продължиха да бъдат по-добрият отбор и пропуснаха 2-3 добри възможности. В 73-а Игнатов с хубав шут намали на 2:3. "Оранжевите" обаче много бързо отговориха. Три по-късно реферът свири дузпа за фаул срещу Миланов. Нифлор застана зад топката и оформи своя хеттрик.