Рома победи Киево, Самп в Шампионската лига

17:56
Рома победи Киево с 2:0 като гост в мач от последния кръг на Серия "А" и завърши втори в Калчото на 2 точки зад шампиона Интер.

През първата част "вълците" имаха превъзходство и непрекъснато тормозеха противниковата защита. Капитанът на римляните Франческо Тоти опита няколко опасни удара, но нямаше късмет да отбележи. Все пак надмощието на Рома даде резултат и в 38-а минута Мирко Вучинич след подаване на Данеле Де Роси откри. В 45-а пък самият Де Роси покачи на 2:0, а подаването бе на Тоти.

През втората час гостите успяха да задържат комфортния си аванс и завършиха втори в Калчото. Фатална за "вълците", които бяха много близо до титлата, се оказа домакинската загуба от Сампдория преди няколко кръга.

Самп победиха Наполи с 1:0 у дома в друг важен мач от днес. Голът на Джампаоло Пацини в 52-а минута донесе на "моряците" 4-о място и участие в Шампионската лига.