Литекс с нова победа в елитната юношеска група

14:53
Литекс записа поредна победа в елитната юношеска група. Момчетата на Евгени Колев удариха 2:1 Сливен. Добри Петров отбеляза и двата гола. Второто попадение падна в 90-а минута. Ловчанлии остават трети в класирането, тъй като Левски и Етрополе също спечелиха мачовече си.

"Тотално надиграхме Сливен. По закона на Мърфи с първия удар в 75-ата минута ни вкараха гол. Но хубаво е, че показахме воля и характер и спечелихме", коментира треньорът Колев.

Междувременно децата на Литекс, набор 1997 г., водени от треньора Пламен Линков, спечелиха турнира "Кока Кола Къп". Той се проведе в Ловеч. На финала талантите победиха със 7:0 Спартак Врадево, който е изграден основно от играчи от ловешката школа. Томас Цвятков и Галин Минков от Литекс станаха най-техничен футболист и голмайстор.