Бордо отстрани Гингам за Купата на Лигата

22:16
Отборът на Бордо постигна успех с 4:2 над Гингам и се класира за 1/4-финалите на Купата на Лигата на Франция.

През първото полувреме зрителите на стадион "Шабан Делма" станаха свидетели на доста интересни моменти, а петте гола паднали в двете врати внесоха допълнителен колор. Домакините започнаха срещата във вихрено темпо и до 30-та минута водеха с 3:0 след голове на Тремулинас и Обертан на два пъти. В минутите до края на полувремето възпитаниците на Лоран Блан си позволиха отпускане, което бе наказано от гостите с две попадения дело на бразилеца Едуардо.

През втората част домакините се впуснаха в непрестанни атаки, за да търсят нов гол, с който да решат мача и успяха дванадесет минути преди края на редовното време чрез точно изпълнена дузпа от Кавенаги.

Съставите на двата отбора:

Бордо: Олимпа, Диавара, Енрике, Тремулинас, Пласенте, Фернандо, Траоре, Чамак, Гуфран, Обертан, Кавенаги;

Гингам: Гуклин, Дероф, Коне, Бодин, Басила, Орума, Огинбуи, Сума, Сене, Матис, Едуардо;