Шампионът Литекс очаква своя съперник от \"Аматьори срещат професионалисти\"

13:22
Новите шампиони от Литекс с нетърпение очакват да бъде излъчен аматьорският отбор, с който ще премерят сили. Това обяви треньорът на ловчанлии Ангел Червенков на официална пресконференция.

Турнирът на Ариана "Аматьори срещат професионалисти", който за първи път дава неповторима възможност на българските футболни фенове да играят срещу професионални футболисти, ще се проведе в София в периода 21-23 май. Софийският победител ще бъде един от 10-те отбора, които ще се борят за голямата награда на "Аматьори срещат професионалисти"– мач срещу шампиона на България. Стартът на футболния турнир в града беше обявен на пресконференция в присъствието на националния селекционер Станимир Стоилов, Добрин Бакърджиев, старши бранд мениджър на Ариана, Румен Вълков, БФС, и представители на шампионите – Ангел Червенков, треньор на Литекс. Записването за отбори приключва на 16 май (неделя), включително. До момента заявка в интернет страницата на Ариана за турнира в София са подали над 400 отбора. За да бъдат допуснати до игра, те трябва да потвърдят участието си чрез заявление и заплащане на необходимата такса за участие (5 лева на играч) лично в спортен център "Славия", където ще се играят и квалификационните мачове. В "Аматьори срещат професионалисти" могат да се включат любители на футбола от цяла България. От всеки град ще бъдат излъчени на квалификации аматьорски отбори, които ще се класират за полуфиналите. "Аматьори срещат професионалисти" с Ариана вече излъчи шампиони за Благоевград, Стара Загора и Пловдив. След разиграване на срещи между най-добрите непрофесионални отбори, в края на юли ще стане известно името на аматьорския футболен отбор, победител в първенството на най-продаваната марка бира за 2009 год. Наградата, която Ариана присъжда, е шансът спечелилият отбор да "скрие топката" на шампиона на България за 2010 година.