Локо Пловдив тупна Славия в София, на крачка от оцеляване

19:56
Отборът на Локомотив Пловдив постигна важна победа при гостуването си на Славия в мач от 29-я кръг на "А" футболна група. Двубоят на стадиона в квартал "Овча Купел" приключи при резултат 2:1 за състава на Христо Бонев.

Гостите от Пловдив поведоха в 23-а минута, когато след центриране на Здравко Лазарав първия гол в срещата отбеляза нападател Гара Дембеле. При резултат 1:0 за Локомотив приключи и първото полувреме на мача.

През втората част "железничарите" стигнаха до нов гол, след като от пряк свободен удар се разписа унгарецът Гавор Ерош. "Белите" успяха да върнат едно попадение в 70-а минута, когато капитанът на домакините Йордан Петков се разписа за 2:1 за гостите. Пет минути преди края на срещата Здравко Лазаров стреля от дистанция и след рикушет в играч на домакините топката влетя във вратата на Славия за крайното 3:1.

Така отборът на Локомотив Пловдив събра актив от 30 точки, на две точки зад тима на Сливен. В зоната на изпадащите остава Локомотив Мездра с 27 точки, а сигурни участници в "Б" група догодина са Спортист Своге и Ботев Пловдив.