Тоти спаси Рома от резил, Юве падна и от Парма

18:03
Рома успа да обърне Каляри от 0:1 до 2:1 на "Олимпико" в мач от предпоследния кръг на Серия "А" и по този начин съхрани минималните си надежди за титлата в Италия.

"Вълците" бяха пълни господари на терена през първото полувреме, но нямаха никакъв късмет. В 5-а минута удар на Франческо Тоти срещна гредата. Футболистите на Клаудио Раниери продължиха да натискат и пропуснаха още 3-4 добри възможности за гол. В 42-а минута гредата отново спаси гостите след шут на Марко Мота.

През втората част Рома отново тотално доминираше, но при една от редките си атаки Каляри стигна до гол, дело на Андреа Лазари в 73-а минута. В 79-а обаче Тоти изравни. Домакините стигнаха до пълен обрат, след като реферът свири дузпа в тяхна полза и Тоти от бялата точка реализира за 2:1.

Така кръг преди края Рома изостава на 2 точки от шампиона Интер.

Парма победи Ювентус като гост с 3:2 в друг интересен мач от днес.

Българският нападател Валери Божинов бе резерва за своя тим и не се появи на терена.

"Бианконерите" бяха по-активният тим в началото и Алесандро Дел Пиеро в 16-а минута след пас на Винченцо Якуинта откри резултата. "Дуковете" обаче стигнаха до пълен обрат още преди края на първата час. Четири по-късно Давиде Ланзафаме изравни, а в 40-а отново той бе точен за 2:1. След почивката "старата госпожа" потърси обрат, но в 84-а минута Джонатан Биабиани затвърди успеха на "пармалатите". Якуинта в 90-а оформи крайното 2:3.

Дженоа победи Милан с 1:0 у дома, а Сампдория завърши 1:1 като гост на Палермо и по този начин запази четвъртата си позиция в класирането.