Юнайтед сдаде титлата след победа над Сток Сити

19:49
Отборът на Манчестър Юнайтед победи Сток Сити в среща от 38-я кръг на английската Висша лига. Двубоят приключи при резултат 4:0 за "червените дяволи".

Юнайтед започна срещата далеч по-активно и на два пъти Бербатов бе изведен на добри позиции от Уейн Рууни, като втората бе доста опасна, но бранител на Сток успа да избие удара на българина в корнер. В 11-а минута отново Бербатов можеше да открие резултата, когато след хубаво центриране на Нани българският нападател стреля неточно с глава. Патрис Евра навлезе на скорост в наказателното на Сток в 17-а минута, но до качествен удар не се стигна след добрата намеса на Хигинботъм. Пет минути по-късно след центриране на Нани, Бербатов стреля добре с глава, но топката не пожела да влезе във вратата на гостите, а срещна напречната греда и излезе в аут. След 31-а минути Ман Юнайтед все пак поведе в резултата, след като след разбъркване в наказателното на гостите, Дарън Флетчър се оказа най-съобразителен и със силен шут от близко разстояние откри резултата. Две минути по-късно хубаво двойно подаване между Гари Невил и Бербатов изведе крайния бранител на стрелкова позиция, но изстрелът не бе достатъчно добър. Българският нападател все пак направи своята асистенция в 38-а минута, когато напредна добре по левия фланг, навлезе в наказателното и с хубав пас намери Райън Гигс, който с левия крак направи 2:0. Две минути преди края на полувремето отново Бербатов асистира чудесно към Уейн Рууни, но англичанинът не успя да отиграе добре ситуацията. В самия край на първата част след грешка на Рио Фърдинанд, нападателят на Сток Рикардо Фулър можеше да намали резултата, но Едвин Ван Дер Саар се намеси добре.

В началото на вторите 45 минути отново Ман Юнайтед доминираше на терена и в 54-а минута, след центриране на Рууни във вратарското поле, в опита си да избие топката, Дани Хигинботъм си отбеляза автогол за 3:0 за домакините. До края мача ситуацията на терена не се промени коренно и в 85-а минута влезлият като резерва Джи-Сунг Парк вкара с глава за крайното 4:0 за Ман Юнайтед.

По този начин "червените дяволи" сдадоха титлата в английската Висша лига, след като Челси победи Уигън и приключва първенството с една точка преднина.