Интер на крачка от титлата след голов трилър с Киево

17:56
Отборът на Интер победи Киево в мач от 37-я предпоследен кръг на италианската Серия "А" и запазва лидерската си позиция в класирането. Двубоят на стадион "Джузепе Меаца" в Милано приключи при резултат 4:3 за "нерадзурите".

Първото попадение в срещата падна в полза на гостуващия тим, когато в 12-а минута бразилският полузащитник на Интер Тиаго Мота си отбеляза автогол. Само минута по-късно обаче бранителят на Киево Андреа Мантовани също си вкара автогол и по този начин резултатът бе изравнен. До края на полувремето обаче съставът на Жозе Моуриньо поведе с два гола разлика след като първо се разписа Естебан Камбиасо в 34-а минута, а в 40-а аржентинският голаджия Диего Милито направи 3:1 за Интер.

Малко след началото на втората част на мача, в 52-а минута, младият нападател на домакините Марио Балотели предреши изхода на срещата като отбеляза за 4:1. Осем минути по-късно уругвайският нападател на Киево Пабло Граноче вкара нов гол за своя тим за 4:2 за "нерадзурите". В 75-а минута интригата в мача се върна с пълна сила, след като нападателят на гостите Серджио Пелисиер отново вкара гол за Киево, като направи резултата 4:3, но това бе всичко в този двубой.

По този начин отборът на Интер остава начело в класирането с преднина от две точки пред втория в Серия "А" Рома. В последния 38-и кръг "нерадзирите" гостуват на Сиена.