Реал разби Атлетик Билбао в предпоследния кръг на Примера (видео)

23:49
Реал Мадрид разгроми Атлетик Билбао с 5:1 на "Сантяго Бернабеу" в среща от 37-я кръг на Примера дивисион.

В 19-а минута Игуаин стреля от границата на наказателното поле, топката бе спряна от ръката на Аморебиета. Реферът изгони играчът на "баските" и отсъди дузпа за Реал. Кристиано Роналдо застана зад топката и стреля в обратния на вратаря ъгъл - 1:0 за "белия балет".

Въпреки че останаха с човек по-малко обаче, гостите успяха да стигнат до изравнителен гол в 40-а минута, когато се разписа Йесте. Десетката на Атлетик премина през Рамос, Гаго и Шаби, преди да стреля по земя към вратата. Топката премина през Албиол и Арбелоа и влезе в мрежата на Касияс.

Петнадесет минути преди края на двубоя Реал най-накрая успя да пробие отбраната на "баските" за втори път. Корнер, изпълнен от Шаби Алонсо, бе засечен от резервата Бензема. Ираизос направи спасяване с една ръка, но топката попадна у Игуаин, който бе безкомпромисен при добавката  и с глава вкара - 2:1 за "белия балет".

След този гол домакините се успокоиха и играта им тръгна. В 79-а минута след самостоятелен пробив Серхио Рамос отбеляза за 3:1, а две минути по-късно Карим Бензема наниза четвърто попадение за своя тим, възползвайки се от асистенция на резервата Кака. "Кралският клуб" се развихри, а голът, забит от френския нападател, бе под номер 100 за мадридчани през този сезон в Примера дивисион.

Възпитаниците на Мануел Пелегрини обаче, не спряха дотук. В 89-а минута Марсело се възползва от сгрешен пас на Гурпеги  и отбеляза и пето попадение за Реал в този двубой. Така "белия балет" взе убедителен успех с 5:1, но въпреки това мадридчани останаха на второ място в Примера, изоставайки от Барселона с една точка.

Стартови състави:

Реал Мадрид: Касияс, Арбелоа, Албиол, Серхио Рамос, Марсело, Шаби Алонсо, Гаго, Гранеро, Гути, Роналдо, Игуаин

Атлетик Билбао: Ираизос, Ираола, Аморебиета, Сан Хосе, Койкили, Гурпеги, Итурраспе, Х.Мартинез, Йесте, Токуеро, Д.Маркош