Питър Крауч попари Сити и прати Тотнъм в Шампионската лига

23:56
Тотнъм победи Манчестър Сити с 1:0 като гост в мач от предпоследния кръг в Премиършип и се класира за Шампионската лига през следващия сезон.

Съперниците изиграха много интересен двубой, с положения и пред двете врати. По-чистите ситуации обаче бяха създадени от тима на Хари Реднап, който заслужено ще завърши кампанията минимум на 4-о място.

В 7-а минута Карлос Тевес пробяга повече от половината терен, влезе в полето на "шпорите" и стреля, но Гомес спаси. "Гражданите" натиснаха съперника си в началото, но не успяха да материализират превъзходството си. След 15-а минута лондончани "живнаха" и на свой ред застрашиха вратата на домакините. В 18-а минута след центриране от фаул Питър Крауч от няколко метра уцели гредата. Две по-късно пък реферът спорно отмени попадение на Ледли Кинг с глава за фаул срещу противников футболист при борба за висока топка. В 27-а минута стражът на Тотнъм извади опасен далечен шут на Джонсън. Темпото на игра бе много високо, а атаките се редуваха и към двете врати. В 33-а минута след хубаво центриране вратарят на "шпорите" отново показа рефлекс и спаси своите след като Гарет Бейл за малко не си вкара автогол. При последвалия корнер Сити бе много близо до откриване на резултата, но ударът на Коло Туре с глава мина малко над гредата. В 39-а след хубава атака на гостите Крауч с глава свали към Бейл, който от движение стреля, но малко встрани. Три по-късно Гомес спаси изстрел на Туре.

Втората част бе не по-малко интересна от първата. В 55-а минута Дефоу излезе на чиста позиция и стреля, но вратарят на домакините изби. "Гражданите" също бяха опасни в атака, но не успяваха да създават 100-процентови ситуации за разлика от съперниците си. В 70-а минута нападателите на "шпорите" не съумяха да засекат центриране по земя. Осем по късно пък Гомес великолепно спаси силен удар на Крауч с глава. В 82-а минута по-добрата игра на лондончани даде резултат. Кабул центрира остро, стражът на Сити изби, но право на главата на Крауч, който прати топката във вратата.

Ето и стартовите състави на двата тима:

Манчестър Сити: Фолъп, Бридж, Компани, Туре, Сабалета, Джонсън, Бари, Де Йонг, Белъми, Тевес, Адебайор

Тотнъм: Гомес, Бейл, Кабул, Доусън, Кинг, Асу-Екуто, Хъдълстоун, Ленън, Модрич, Дефоу, Крауч