Барса не сбърка срещу Тенерифе, Меси отново блести

22:47
Отборът на Барселона победи Тенерифе в мач от 36-я кръг на испанската Примера дивисион. Двубоят приключи при краен резултат 4:1 за каталунците.

Срещата очаквано започна с натиск на домакините, които закономерно първи стигнаха да попадение в 17-а минута. Негов автор стана аржентинската звезда на тима Лионел Меси след триходова акция с Дани Алвеш и Златан Ибрахимович. Този гол за Меси беше под номер 30 в Примера дивисион през този сезон.

На свой ред обаче играчите на Тенерифе също поглеждаха към вратата на Барселона и стигнаха до гол в 39-а минута, когато грешка на Карлес Пуйол даде възможност на аржентинския полузащитник Роман Мартинез да изравни за 1:1.

На почивката треньорът на каталунците Хосеп Гуардиола предприе радикална промяна в състава, като на мястото на централния защитник Жерард Пике в игра влезе натовареният изцяло с офанзивни функции Педро. В началото на втората част превъзходството на Барса бе смазващи и те стигнаха до гол в 63-а минута, когато от близко разстояние се разписа Боян Къркич.  Петнайсет минути по-късно домакините стигнаха и до трети гол. Тогава, след асистенция на Меси, се разписа Педро. В самия край на мача Лионел Меси вкара и второто си попадение, за да оформи крайното 4:1.

След този мач отборът на Барселона увеличи аванса си пред Реал Мадрид на 4 точки с общ актив от 93, но утре "Белия балет" гостува на Майорка.

06.05.2010 01:51

Меси блести и срещу реал почти всеки мач и срещу ман.ю. и всеки голям мач и видяхме Меси срещу роналдо 0:2

Barca_fen112
05.05.2010 15:13

troublesome86 ей глупаче очевидно много сляпо вярваш на уинър ? Написали едно нещо и вече за теб е истина.Този втори жълт картон не беше за Бускетс ,а за Йориенте до колкото го видях .Показаха видео ,в което ясно се вижда как съдята дава картона на играч на Виляреал ,а не на Бускетс .Създаде се грешно впечатление от режисйорите на предаването ! А Меси за разлика от аналната дупка не се старае да бележи в мачове с/у Осасуна и Сарагоза ,а в мачове ,в които отбра има проблеми ! Вчера имаше такива и той отнозо ги разреши *wink*

fitnes_mania8
05.05.2010 13:34

Меси блести срешу Тенерифе,срешу Валядолид.... срешу Интер няма Меси няма нищо.... въз основа на кое Марадона казва, че е по-велик от ПЕЛЕ .... *lol* сега ще си кажете,че се боготворя Роналдо ама той доста пъти спасява Реал.. поне си играе за парите *beer*

troublesome86
05.05.2010 13:25

Гледах мача.Гола падна 89-тата минута,а след това Роналдо удари и греда.А колкото до 2-те положение пред Касияс по твоята логика можеше да е 7:3 за Реал.В мача Виляреал-Барселона,Барса имаха 6 удара във вратата срещу тях,но пак ги изкараха уникални.На Бускетс му дадоха 2 жълти картона,но не и червен.В нито една статия не порчетох за тоя случай и ако не бях гледал мача никога нямаше да разбера.Та мисълта ми е че медиите не отразяват реално мачовете и се манипулира мнението на хора които нямат собствено такова.

dias
05.05.2010 11:55

troublesome86 Ти гледа ли мача на Реал? Победния гол падна в 90та минута. Преди него двама от Осасуна излязоха сами пред Касияс и можеше да е 2:3 за Осасуна. Психиката им се измъчи *lol*

Asamoah
05.05.2010 11:46

Тва е бахти заглавието видяхме кво направи Меси срещу Интер в 2та мача облиза ми кура така че тоя олигофрен може да вкарва само на такива отбори той нищо неможе ще видим на световното Кристиано срещу Меси

05.05.2010 11:25

Реал-Осасуна 3-2,31 удара към вратата на Осасуна,12 във вратата,3 гола,2 гола на Роналдо и 1 греда.."Реал с измъчена победа,Реал бият с клизма".Барселона-Тенерифе 4-1,21 удара към вратата на Осасуна,8 във вратата,2 гола на Меси.."Барса не сбърка,Меси отново блести". *thumb_down*

05.05.2010 11:16

breezer_fan само едно ще ти кажа момченце насрано ! Щом Меси не е толкова добър , а ти го зиакрваш като най- обикновен играч то тогава кой е по - добър ? И престава си нямаш колко си тъп .НИкога повече не пиши коментари ,защото си смешен *sick*

Sanchez11
05.05.2010 10:44

brezeer_fen 6том Messi блестял само сре6ту слабите отбори! Мом4е ти 4ува6 ли се жидяьме какво направи с Man UTD и те ли са слаби ве!!!Мом4е един савет от мен:
не пи6и пове4е коментари *thumb_down*

SchweppesS
05.05.2010 10:12

breezer_fen и другите малоумници немогат да разберат,че Меси колкото и да е страхотен неможе да вкарва в абсолютно всеки мач... И ти пада в очите като го наричат бог ????????????????? Той Меси да не се нарича бог,че Меси трябва да ти ПАДНЕ В ОЧИТЕ ?Немога да разбера как хора с толкова малко потенциален багаж като тебе може да има увереността да влезе да напише коментар и да си мисли,че пише нещо друго освен глупост, просто такива като тебе за мене са най-големтата мистерия

petiooooo
05.05.2010 09:42

breezer_fan Мърша долна!Такива като тебе нямат право на глас!Меси не бил толкова добър?Ти въобще чуваш ли се кво говориш? ХАХАХА човека има 44 гола до сега,а остават още 2 кръга в които ще вкара поне 2 гола *wink*Той е просто брилянтен *smile*Така,че такива комплексари като тебе може да отидат да се ебат някъде

breezer_fan
05.05.2010 08:36

Голям футболист е Меси, няма що...Нямам нищо против него и Барса, но вече почва да ми пада в очите.Бил КРАЛ бил БОГ, пълни простотии.Блести само срещу отборчета като Херес, Тенерифе и Алмерия, или срещу калпавата защита на Арсенал.Видя се срещу качествени защитници като Майкон и Лусио как неможе да мръдне и им избива зъбите,за да се освободи *sick* Пак казвам нищо против Меси, даже много ме кефеше, но както казах почна да ми пада в очите с тея хвалби - "няма да се роди друг като него", "по-добър от Пеле и Марадона" .... дрън, дрън *erm*

ricky85
04.05.2010 23:41

marca7aaa стига бе човек голяма злоба голяма завист няма смисъл от твоя коментар с него показваш колко си ограничен Меси е вкарал и на Реал почти всеки мач и на Арсенал и на Ман.Ю. и на още много големи грандове за какво злобееш не мога да разбера

dias
04.05.2010 23:40

Меси не го видях и срещу Арсенал .. само 4 пъти ми се мерна. Каде се кри цял мач *lol*

dias
04.05.2010 23:37

Momo .. дано да не си на 32 години *thumb_down*

shadowblase
04.05.2010 23:31

marca7aaa меси се е доказвал и срещу много по-силни отбори ама ти като знаеш да говориш ей така без изобщо да се замислиш върху тъпотиите които ръсиш няма как да разбереш това. Това че Барса играе сега срещу слаб отбор не означава че на Меси му е забранено да вкарва. И точната дума е блести щото тоя мач пак направи страхтни неща на терена. Жалко за хора които не го оценяват, просто заради факта, че в край на сметка той радва нас зрителите

marca7aaa
04.05.2010 23:23

хаха, "Меси пак блести" .. той влести само като играе с Тенерифе, Сп.Хихон... незнам дали и с Хебър Пазарджик ще блести ;D. Видяхме с Интер колко "блестеше"

А имам един въпрос към уинър ! Момчета няма ли да пуснете новина за мача м/у Алмерия и Виляреал където имаше 6 гола , 2 червени картона и страхотен футбол или пък нещо за Хетафе и Спортинг където завърши 1-1 но бяха отбелязани много красиви голове ? Просто за пореден път доказвате ,че имате манталитет на малък сайт ,ако такива мачове се бяха изиграли в Премиерата сега тук щеше да бумти от заглавия '' феномален двубой и уникална победа'' просто нямам думи за вас земете се стегнете една Николета Лозанова нема да ви опрай сайта ! *sick*

XFactor
04.05.2010 23:22

Така си е, Тенерифе дори и в най-смелите си мечти предполагам не са си представяли да вземат нещо днес.

crreal
04.05.2010 23:13

BaRCaCLaSiCo те нямат ресурса дори да пазят резултат срещу барселона а и играха с някои резерви за да си вземат мачовете в последните 2 мача.Ако говориш за Интер те имаха какво да губят,докато Тенерифе и в двата случая си тръгват победени.

BaRCaCLaSiCo
04.05.2010 23:10

Незнам дали обаче забелязахте Тенерифе,значи за тях един равен на Ноу Камп срещу такава силна Барса във момента би било страхотен успех,но какво направиха Тенерифе при 1-1???Продължиха дасе опитват да играят футбол и да нападат,закоето едно голямо БРАВО,да паднаха но как паднаха??? със достойнство,а не като някои други отборчета които се бранят със 100 човека.Пак едно голямо БРАВО за Тенерифе,така се играе със големите отбори и така се става голям,както и Вилиреал преди 3 дена.

momo32

ама интер им го наеба и меси(нарочно с малка буква) и да се бе6е изсрал на терена никои нямаше да види.САМО МАДРИД САМО РЕАЛ САМО РЕАЛ МАДРИД

crreal

Рутинна исках да кажа,извинвам се *smile*

crreal
04.05.2010 23:08

Наистина напрежението е върху реал но според мен ще има ротинна победа,въпреки доброто класиране на Маиорка.Ще има инрига до 38 кръг.

04.05.2010 22:59

Честита победа ! На полуврмето казах какво трябва да стане за да ги бием и ето ,че се случи и разликата е от 3 гола ! Меси си осигури златната обувка и вече има отбелязани 44 гола , Дани Алвеш пък е накичен с 15 асистенции , А за втори пореден мач ми направи впечатление много силното участие и на Педро и на Боян .... Барса вече счупи няколко рекорда и този сезон .2 кръга преди края сме на чело и напрежение пред реал отново е угромно *thumb_up*

dorostol17
04.05.2010 22:30

daka_94475 ае брат хората вярно ти казват *stop* я научи се първо да пишеш, че тогава нареждай някой.. *thumb_up*

04.05.2010 21:58

Какви ще ми обясниш бе?Че си неграмотен ли?Това го виждам.

04.05.2010 21:49

Каталунците мачкат безпроблемно и само късмета спаси Тенерифе от 3 чисти гола след тези пропуски обаче ,блауграна играха прекалено разсеяно и след именно такава грешка ни изравниха.Сега на полувремето просто трябва всички грачи да се съсредочат и ще победят с поне 2 гола разлика *wink*