Борбен Блекбърн обърна Арсенал на \"Иууд Парк\"

20:55
Блекбърн победи Арсенал у дома с 2:1 в мач от предпоследния кръг на Висшата английска лига.

Робин Ван Перси откри за тима на Арсен Венгер в 13-а минута, но Роувърс стигнаха до обрат с попадения на Дейвид Дън в 44-а и Кристофър Самба в 68-а.

Още в 3-а минута "топчиите" пропуснаха чудесна възможност да излязат напред в резултата. Тио Уолкът бе изведен зад гърба на защитата по десния фланг, подаде на Карлос Вела, чийто удар мина на сантиметри от страничната греда. Домакините отговориха със слаб шут на Педерсен от пряк свободен удар, уловен без проблеми от Лукаш Фабиански. "Артилеристите" бяха по-активният отбор и в 13-а минута стигнаха до гол. След центриране от корнер футболист на гостите отклони към далечната греда, където Робин Ван Перси с глава бе точен за 1:0. Последваха минути, в които Блекбърн бе по-добрият отбор и в типично свой стил с много центрирания в полето на Арсенал търсеше изравнително попадение. В 30-а минута Ван Перси стреля по земя от фаул, но стражът на домакините отрази. Минута преди края на първата част Блекбърн успя да изравни. След поредното центриране пред вратата на "топчиите" Фабиански не успя да избие добре една топка. Последва кратко разбъркване и кълбото попадна в Дейвид Дън, който от няколко метра вкара – 1:1. При попадението останаха съмнения, че стражът на Арсенал е бил фаулиран.

В началото на втората част лондончани владееха повече топката и с продължителни разигравания търсиха път към вратата на Пол Робинсън. Блекбърн отговаряше с опасни контри и в 60-а минута Фабиански показа рефлекс при силен шут от противников футболист. Три по-късно Ван Перси добре финтира защитник, но Салгадо се намеси решително при удара на холандеца. Останаха и съмнения за дузпа. Двубоят бе двуостър, а играта бързо се пренасяше от едната врата към другата. В 68-а минута след центриране от корнер отбраната на Арсенал за пореден път не беше подредена добре, Фабиански също не се намеси и Кристофър Самба с глава вкара за 2:1. В 74-а Андрей Аршавин пропусна да изравни. До края Арсенал натисна в търсене на попадение, но не успя да създаде почти нищо опасно пред Робинсън.

Ето и стартовите състави на двата отбора:

Блекбърн: Робинсън, Живе, Самба, Нелсън, Олсон, Салгадо, Дън, Грела, Педерсен, Андрюс, Робъртс

Арсенал: Фабиански, Саня, Силвестър, Кембъл, Ебуе, Траоре, Диаби, Насри, Уолкът, Ван Перси, Вела

duncan8778
04.05.2010 17:56

*angry* За пореден път съдията осра мача. Не казвам че Арсенал не игра слабо и без мотивация, но победния гол беше след 100 процентово нарушение. Ако съдиите не бяха ни спъвали в толкова мачове можеше и да сме шампиони, а ако показваха поне половината от картоните срещу нас нямаше да имаме и толкова контузии. Go Gunners GO

Fabregas_boy
04.05.2010 15:22

Мани я тая Лойна Банка ли какво е там *joking* Все едно неговия отбор(който и да е той) с толкова млади играчи и малък бюджет ще прави неща като Арсенал *thumb_up* А иначе Ole20Legend мога само да му отдам чест че защитава отбор,който е един от най-големите съперници на любимците му.Евала пич! *beer*

brickbat
04.05.2010 00:27

Според мен е безмислено да се говори кой е по добър в един колективен спорт

LloydBanks
03.05.2010 23:19

по велик от тея двамата оле ае бегай ми от главата ходи се еби с тея хора дето са пубери неразбиращи от футбол ясен си ми неискам да говоря повече с теб спри да ме следиш и да ми отговаряш на коментарите няма се занимавам повече с теб защото немам намерение да падам толкова ниско да споря с един убитак който гледа футбол от 1 година айде бегай ми от главата *thumb_down*

Yang_G
03.05.2010 23:08

Хах ! По това, което пишеш си личи, че си някакъв тъп тийнейджър и дори не знаеш кой е Гаринча ! Чул за Пеле и Марадона и само това му е в устата ! И аз съм на твоите години, ама не се излагам да пиша глупости като: "бот", "ламер" и т.н ! Смешен си и не само аз мисля така! *thumb_up*

Ole20Legend
03.05.2010 23:06

Едва ли знаеше кой е Гаринча.Добре,че ние ти го казахме кой е..Не само според мен но и според много хора Гаринча е бил по велик и от тия 2-мата.И не са малко тия хора.Иначе доказваш отново колко разбираш от футбол.След като не знаеш нищо за ника ми защо коментираш ?Това е прякорът на Solskjaer от феновете на МЮ.Всички в Англия го знаят като 20Legend.Не знам дали е "бот" понеже това не е ЦС и няма такова понятие в футбола,сори.

brickbat
03.05.2010 23:02

Според мен Венгер превърна Арсенал в най силния френски отбор, но за да спечелиш висшата лига на Англия ти трябват играчи с борбеност, опоритост, постоянство и непокорство, нещо което го има в Ман Ю, в Челси и в повечето от останалите отбори. Все пак се радвайте, че не сте посредсвен испански отбор какъвто е в момента Ливерпул. Арсенал и Ливерпул си загубиха "блясъка" от 90 години и дълго време ще се лутат между водещите тимове към които най - вероятно ще се присъедини и за по дълго време Ман Сити от догодина. Лошото е за Арсенал че Венгер им е треньор и ги превърна в отбор който играе красиво (според общото мнение) но няма класата да печели големи мачове. Още по - лошото обаче е че ако Венгер си тръгне ще стане по - тежко положението за Арсенал защото друг треньор не би се справил с тези играчи.

LloydBanks
03.05.2010 23:01

Ole20Legend ти си загубеняк и не ме разбра знам кой е Гаринча нареках го така некав смешен защото ме ядоса факта че са го постаели пред Марадона и Пеле е ти ако мислиш че е по добър от тях значи си ламер *wink* ама то като те гледам на какъв бот викаш легенда кво се учудвам утре що не се пиша гонзо_легенд *lol* *lol*

LloydBanks
03.05.2010 23:00

Madoto_1 едно е една издънка друго е 5 години да се дъниш *lol*

Madoto_1
03.05.2010 22:36

LloydBanks ми то кой отбор не се дъни бе смешник?Юнайтед срешу Бърнли или Челси срещу Уигън не се издъника?Наистина доказваш 1-во колко малко разбираш от футбол и 2-ро колко си тъп!

Wencislaw
03.05.2010 22:33

Ole20Legend,,доста готино си го затапи тоя нещастник,евала *beer*

Ole20Legend
03.05.2010 22:25

LloydBanks понеже много разбираш от футбол и разбираш повече от всеки в сайта бих искал да покажа няколко твои цитати.Първо "сложили са некав смешен Гаринача",второ "абе вие сте задръстени да ми казвате че тоя ГАРНЧА ли къв е Гарга по скоро".Не знам кой е този човек който много разбира от футбол,говори за ник-а ми (а неговия е на някакъв рапър) може да каже за един от най добрите футболисти,че е смешен.

LloydBanks
03.05.2010 22:20

после ми разправят че били велик отбр 5 години титла не са видяли завършват между 3-4 място унижават ги средни отбори като тях и ми били велик отбор нищо не сте и няма видите купа езатва Фабрефас , Аршавин и Перси ще ви напуснат и ще станете още по зле *lol* *lol*

YAYA
03.05.2010 22:06

DeadPoet_RIP,че той кой остана ти изброи целия отбор..

DeadPoet_RIP
03.05.2010 21:53

Lollipop просто на повечето от играчите им е през **** за отбора , изключвам само : Сол,Клиши,Вермаален,Галас донякъде Саня,Сеск,Перси и сонг .. Всички останали са просто трагедия *lol*

WarZone123
03.05.2010 21:50

Все едно не се вижда, че сезона за нас се доиграва и Венгер вече пробва различни неща за новия сезон.

Lollipopp
03.05.2010 21:42

едно нещо немога да разбера в мачовете на Арсенал *erm* повеждат и в един момент спират да играят *sick*

03.05.2010 21:12

ginekologa Челси и Юнайтед взеха ли победа , а бяха с пълни състави и се бореха за титлата . ние сме окъсана направо селекция и на никой не му пука кво става на терена , нито на Аршавин , нито на Едуардо , още повече на силвестре и фабиански..Това е истината , и не не се оправдавам , тва е срам и на мен ми писна , играхме лошо и паднахме :@

Madoto_1
03.05.2010 21:11

Fabregas_boy ми освен да си пожелаем догодина да получим повече радостни моменти от Арсенал и тази година поне да запази 3-тото си място...*smile* Айде лека вечер на всички.

03.05.2010 21:10

Както и да е момчета,живи и здрави от мен и поздравления за Фабиански-сравнително добър мач *thumb_up* Приятна вечер на всички *beer*

03.05.2010 21:08

Прав си,Madoto_1,омръзва.Но колкото и да не вярвах че ще го кажа и Венгер ме дразни.Не става с лапетии и трансфери за по 10-ина милиона.Е дано следващият сезон е по-добър(особено ако дойде някой от (Харт, Паркър ,Милнър, Шамак, Л.Диара и т.н.)

Findo_pz

Те и на Уигън головете си беха чииист късмет *joking*

Madoto_1
03.05.2010 21:05

Аз съм фен и на Селтик, и те се излагат доста в последните 2 сезона, но Арсенал просто прекаляват... това са позорни и смешни ... не смешни те са трагикомични загуби и излагаций!!!Дано следващия сезон да се съвземе Венгер и да купи някой добър защитник и вратар и да мачкаме и поне една Карлинг купа да спечелим.

Madoto_1
03.05.2010 21:02

Fabregas_boy но ние постоянно се дъним... то направо омръзва вече!!!

Ае наистина да млкъкнете , защото повече от половината отбор ни е контузен , а техните попадения бяха чист късмет , аз не видях никакво превъзходство от тяхна страна , ама като имаме отбор пълен с издънки , ще продължават да се случват такива неща *thumb_down*

03.05.2010 21:00