Лацио не успя да помогне на Рома в битката за титлата

23:37
Интер постигна важна победа с 2:0 като гост на Лацио по пътя към титлата в италианската Серия "А".

Съперниците изиграха интересно първо полувреме, с възможности за гол и пред двете врати. Точно преди почивката Валтер Самуел с глава след асистенция на Уесли Снайдер изведе "нерадзурите" напред. През втората част шампионите стигнаха и до второ попадение. Тиаго Мота в 70-а минута бе намерен добре от Майкон и покачи на 2:0. "Орлите" направиха твърде малко в предни позиции, за да затруднят отбраната на Интер. Усилията на Мауро Сарате не стигнаха и тимът на Жосе Моуриньо постигна важна победа по пътя към титлата.

С успеха "нерадзурите" си върнаха първото място във временното класиране с 2 точки пред Рома.