Литекс спечели титлата и на теория след класика на \"Лаута\"

19:57
Литекс и на теория спечели третата в историята си шампионска титла на България!

Ловчанлии победиха като гост Локомотив Пловдив с 3:0 и вече са недостижими за съперниците си.

"Смърфовете" започнаха по-добре срещата и в 9-а минута Здравко Лазаров имаше чудесна възможност да открие, но ударът му срещна гредата. Малко по-късно след центриране пред Галато се стигна до напрежение между футболистите на двата отбора, но ситуацията бързо бе овладяна. В 20-а минута Йордан Тодоров стреля, но Йеленкович изби шута му в корнер. Две по-късно "оранжевите" стигнаха до първото си опасно положение. Ивелин Попов обаче не успя да вкара. В 28-а минута Даксон от фаул за втори път нацели страничната греда. Десет по-късно обаче Литекс стигна до много важен гол дело на Уилфред Нифлор след пас на Том.

Второто полувреме започна чудесно за ловчанлии и Дока на далечната греда засече центриране на Том за 2:0. Домакините не се отказаха да търсят обрат и на два пъти пробваха удари от пряк свободен удар, но без резултат. В 69-а минута Лазаров пробва късмета си, но ударът му мина встрани. Литекс също имаше шанс за трети гол. Христо Янев стреля в 72-а минута и принуди Ставрев да показа рефлекс. В 81-а Нифлор с глава след центриране на Будуров направи резултата класически.