ЦСКА разгроми Локо София на \"Българска армия\"

19:45
ЦСКА победи Локомотив София на стадион "Българска армия" в дербито от 27-я кръг на родната "А" група. Двубоят приключи при разгромното 5:1 за "червените".

Първата сериозна опасност в срещата дойде в 4-а минута, когато халфът на домакините Румен Трифонов навлезе в наказателното поле на Локомотив от ляво, но изстрелят бе слаб и не създаде проблеми на Юлиан Левашки. Три минути по-късно фалцов удар на Костадин Стоянов от дистанция мина на сантиметри от напречната греда на Левашки. В следващите минути играта се изравни напълно, като до 18-а минута сериозни положения не бяха създадени. Тогава обаче Дерек Асамоа беше изпуснат от бранителите на ЦСКА и с хубав удар с десния крак даде преднина на Локо София. Само две минути след това "железничарите" създадоха още една много чиста позиция, след като Цветан Генков изведе Камбуров сам срещу Караджов, но стражът на "червените" изби в корнер. След това домакините заиграха по-добре и стигнаха до изравняване на резултата в 33-а минута. След асистенция на Тодор Янчев с глава за 1:1 се разписа бразилецът Маркиньос. По-добрата игра на ЦСКА даде резултат и "армейците" поведоха в резултата в самия край на полувремето. В 44-а минута Йордан Минев получи топката на границата на наказателното поле и след много хубав удар с десния крак изведе тима си напред за 2:1.

Пет минути след началото на второто полувреме "армейците" вече водеха с 3:1. Спас Делев открадна една топка от защитата на гостите, след което изведе Елиот Гранден на стрелкова позиция и французинът с удар с десния крак по земята вкара топката за трети път в мрежата зад Левашки. ЦСКА стигна до четвъртото си попадение в 72-а минута, когато Дормушали Саидходжа изведе Тодор Янчев на чиста позиция и капитанът на домакините с техничен удар с левия крак прехвърли стража на Локо София. Пет минути преди края на мача влезлият като резерва Александър Бранеков напредна самостоятелно през центъра на терена и с прецизен удар за пети път в този мач огорчи Левашки за крайното 5:1 за ЦСКА.