Божинов игра едно полувреме при загубата на Парма от Рома

20:57
Отборът на Парма загуби домакинството си на Рома с 1:2 в мач от 36-я кръг на италианската Серия "А". Българският нападател на "пармалатите" Валери Божинов излезе като титуляр и бе сменен на полувремето от аржентинеца Ернан Креспо.

Първият гол в срещата отбеляза капитанът на Рома Франческо Тоти, който се разписа още в 5-а минута на двубоя за 1:0, при какъвто резултат приключи първото полувреме.

През втората част отново първи до гол стигнаха "вълците" чрез Родриго Тадей в 75-а минута. Точно шест минути по-късно италианският нападател на Парма Давиде Ланзафаме вкара за 1:2. Една минута преди края на редовното време пък за получаването на втори жълт картон от игра бе изгонен чилийският полузащитник на домакините Луис Хименез и мачът приключи с победа на Рома.

По този начин римските "вълци" изместват Интер от първото място в класирането на Серия "А" с една точка преднина, но утре "нерадзурите" ще играят мача си от кръга с Лацио.