\"Шпорите\" удариха Болтън и запазиха четвъртото си място

18:55
Тотнъм победи Болтън с 1:0 на "Уайт Харт Лейн" в среща от 37-я кръг на Висшата лига. По този начин лондончани си запазиха четвъртото място във временното класиране, но им предстои да го защитят в директен сблъсък с петия Манчестър Сити.

Възпитаниците на Хари Реднап поведоха в резултата в 38-а минута, когато Асу Екото подаде на Том Хъдълстоун, който стреля от около 20-а метра и матира Яскелайнен.

Като цяло "шпорите" доминираха в тази среща и можеха да вакарат поне още едно попадение. Хората на Реднап отправиха над 20 шута към вратата на Уондърърс, но в крайна сметка не успяха да вкарат повече от един гол.

Това обаче, по никакъв начин не омаловажава успеха на Тотнъм, който на пети май в сряда гостува на Манчестър Сити в отложен мач от Висшата лига, като това се очертава директен двубой за влизане в зона Шампионска лига.

Тотнъм: Гомес, Асу Екото, Кабул, Доусън, Кинг, Бейл, Бентли, Хъдълстоун, Модрич, Павлюченко, Дефоу