Байерн си осигури титлата на Германия! (видео)

18:23
Байерн Мюнхен ще спечели титлата на Германия през този сезон, стана ясно след изиграването на днешните срещи от 33-я предпоследен кръг на Бундеслигата.

Баварците удариха с 3:1 Бохум на свой терен, докато основният претендент на мюнхенци Шалке 04 загуби като домакин с 0:2 от Вердер Бремен.

По този начин възпитаниците на Луис Ван Гаал събраха 67 точки, с три повече от "миньорите". Мюнхенци обаче, имат много по-добра голова разлика от Шалке и само чудо в последния кръг може да помогне на отбора от Гелзенкирхен. Все пак, изглежда почти невъзможно хората на Феликс Магат да спечелят последния си мач с двуцифрен резултат, а в същото време Байерн да падне от опашкаря Херта.

Така че финалистите в Шампионската лига съвсем заслужено ликуваха след края на мача с Бохум. Томас Мюлер бе героят за баварците, вкарвайки хеттрик в тази среща.

Мюлер откри резултата в 17-а минута, след като получи топката на празна врата и с гърди чукна топката в мрежата. Две минути по-късно нападателят с глава заби топката в левия ъгъл на вратата на Бохум. Асистентцията за това попадение бе направена от Франк Рибери, който центрира от воле с левия крак и по прекрасен начин просто сложи топката на главата на своя съотборник. Двадесет минути преди края Мюлер оформи своя хеттрик, а пет минути преди края Фуш вкара почетен гол за гостите.

Междувременно в Гелзенкирхен Месут Озил и Уго Алмейда разбиха надеждите на Шалке за титлата. Озил откри в 55-а минута, а девет минути по-късно и Алмейда попари Шалке с второ попадение.

Видео от мача Байерн - Бохум  вижте ТУК!