Бирмингам се бетонира на 9-о място след победа над Бърнли

16:58
Отборът на Бирмингам победи като домакин вече изпадналия в Чемпиъншип тим на Бърнли с 2:1 в първа среща от 37-я кръг на английската футболна Висша лига.

Първият гол в срещата падна в 29-а минута, когато вратарят на гостите Брайън Йенсен си отбеляза непеп автогол. Ди края на полувремето Бирмингам вече водеше с 2:0, след като в 41-а минута се разписа нападателят Кристиан Бенитес.

Почетният гол за Бърнли отбеляза шотландският нападател Стивън Томпсън, който оформи крайното 2:1 за домакините в 87-а минута.

След спечелените три точки днес, отборът на Бирмингам вече има актив от 50 точки и затвърди позицията си на 9-о място в класирането на Висшата лига, като преднината му пред 10-я Съндърланд е 6 пункта.