Рефер яде здрав бой на селски мач

09:23
В несвяст изпадна реферът от Петрич Петър Карадалиев, съобщава "7 дни спорт".

Той едва оцеля след масова атака на обезумели фенове в мача Минерал Огняново – Единство Дъбница. Срещата от четвърта дивизия в гоцеделчевското село Огняново завърши 1:1.

Първият удар нанесъл Георги Магдалинчев от Минерал. След това в мелето се включили зрители и други играчи на домакините, сочи докладът на дежурния делегат Антон Мърваков. Реферът бил съборен на земята и получил тежки ритници. Карадалиев загубил съзнание. Частните охранители, подпомогнати от разумни местни фенове, се намесили и с големи усилия успели да отблъснат нападателите. Дежурният лекар оказал първа помощ на посинелия от недостиг на кислород рефер.

Докладът до Дисциплинарната комисия на областния съвет на БФС отхвърля една от версиите, която гласеше, че Петър Карадалиев си е глътнал езика. Побойниците са наказани. Най-голяма почивка – 1 година, ще има Георги Магдалинчев. Останалите отнесоха по 8 и 2 мача. Минерал пък ще плати 300 лева глоба и ще играе следващите си 4 домакински мача извън Огняново.