Берое пречупи Чавдар и е на финал

18:23
Берое победи Чавдар Етрополе с 1:0 като гост и се класира на финала за Купата на България.

Отборът на Берое бе по-активен в началото на мача и закономерно поведе в резултата в 40-а минута. Тогава Атанас Атанасов изпълни пряк свободен удар с левия от около 35 метра, стражът на домакините Яначков бе излязъл много напред и топката го прехвърли и влетя в мрежата за 1:0 за гостите.

През второто полувреме домакините се опитаха да изравнят резултата, хвърляйки се по-смело в атака.

Заралии обаче, изглеждаха много опасни на контраатака и в 58-а минута Николай Станков получи топката от Георги Андонов около зоната на дузпата, халфът шутира, но пропусна да удвои резултата.

Защитата на Берое се справяше с опитите на противника да застраши вратата на Пейков и чистите положения за домакините бяха рядкост. Халфовата линия на старозагорци уверено задържаше топката и диктуваше темпото. В крайна сметка възпитаниците на Илиян Илиев заслужено се класираха на финала.