Литекс тресна \"акулите\" у дома, Левски и на теория сдаде титлата

21:17
Литекс победи Черноморец Бургас с 2:0 у дома в мач от поредния кръг в родната "А" група и вече само чудо може да спре "оранжевите" по пътя към титлата.

Защитата на "акулите" бе подложена на сериозен натиск от самото начало на срещата. Дока по левия фланг създаваше доста проблеми за гостите, които в първите минути рядко напускаха половината си. Първата сериозна опасност дойде в 15-а минута, когато Ивелин Попов в коридор бе изведен сам срещу Борел, но стражът на бургазлии изби удара му. Постепенно футболистите на Черноморец изнесоха играта в малко по-предни позиции и организираха няколко добри контри, които обаче не доведоха до опасност пред Галато. Литекс като цяло владееше много повече топката, но до края на първото полувреме не успя да създаде нищо опасно в предни позиции.

След почивката в 48-а минута гостите останаха с човек по-малко, след като Хайри бе изгонен за втори жълт картон. Литекс очаквано тръгна в атака, но дълго време не успяваше да застраши опасно Борел. В 69-а минута обаче Ивелин Попов проби добре отдясно, надигра бранител покрай аут линията и от почти нулев след рикошет в стража на Черноморец прати топката във вратата pd 1:0. След попадението "акулите" свалиха гарда и в 78-а минута Нифлор излезе сам срещу Борел, финтира го, преодоля и Траян Дянков, който го повали на земята – дузпа за "оранжевите". Френският нападател изпълни точно наказателния удар и оформи крайното 2:0.

Ето и стартовите състави на двата отбора:

Литекс: Галато, Барт, Занев, Том, Сандриньо, Дока, Нифлор, Николов, Йеленкович, Бодуров, Попов

Черноморец Бургас: Борел, Зайц, Дянков, Хайри, Старокин, Рикардо Андре, Марсио Нуньо, Педриня, Фернандес, Гонсалес, Морис