Ливърпул засили Бърнли към Чемпиъншип

18:54
Ливърпул победи Бърнли с 4:0 като гост в мач от поредния кръг на Висшата лига и засили съперника си към Чемпиъншип.

През първата част двубоят бе равностоен, а отборите пропуснаха по два-три добри шанса за откриване на резултата. Стивън Джерард тества Йенсен, но стражът спаси. Флетчър пък опита удар с глава, който обаче излезе в аут.

След почивката срещата бе далеч по-интересна. "Мърсисайдци" решиха всичко до 60-а минута с две попадения на Стивън Джерард. Капитанът на гостите откри в 52-а, а в 59-а покачи на 2:0. Бърнли не се предаде и опита да се върне в мача, но гредата спаси Хосе Рейна. В 74-а минута Макси Родригез бе изведен много добре на стрелкова позиция и покачи на 3:0. В продължението Райън Бабел оформи крайното 4:0, като при гола останаха съмнения за засада.