Черно море пресече пътя на Локо София към Европа

17:49
Отборът на Локомотив София загуби от Черно море в среща от 27-я кръг на "А" футболната ни група. Двубоят се игра на стадиона в столичния квартал "Надежда" и завърши при резултат 2:1 за "моряците".

Срещата започна с домакински натиск, като добра възможност за гол имаше Цветан Генков още в първите секунди, но нападателят не стреля добре. След началните минути играта се поизравни и на свой ред Черно море започна да организира по-често атаки.
Адемар Жуниор в 14-а минута се възползва от грешка в защитата на "железничарите" и след удар с левия крак от близко разстояние откри резултата в полза на гостите. Футболистите на Локо София стигнаха до чисто положение в 27-а минута, но Генков не успя да играе с топката в наказателното поле, като тя мина през краката му, а след това защитата на "моряците" изчисти в корнер. Безплодното нападение на домакините обаче не попречи на тима да изравни. Точно в 37-а минута Никола Домакинов от състава на Черно море си вкара куриозен автогол, като засече една лека топка и така заблуди стража Илко Пиргов, като в крайна сметка резултатът стана 1:1.  Локомотив можеше да се оттегли на полувремето и с гол аванс, но изстрелът на Христо Златински с глава в 43-а минута топката срещна страничната греда на Пиргов.

Две минути след началото на второто полувреме, след хубава атака на домакините", Виктор Шпишич нанесе опасен удар, но топката бе избита от бранител на Черно море. В 58-а минута обаче гостите отново излязоха напред в резултата. След силен удар по земя на Георги Божилов, вратарят на Локо Юлиан Ливашки направи груба грешка като не успя да улови топката, която попадна в Жуниор и играчът на "моряците" вкара втория си гол,в мача. В следващите минути и двата отбора организираха по няколко добри атаки, но до чисто голово положение не се стигна. До края на срещата домакините упражниха натиск, но не успяха за вкарат нов гол във вратата на Левашки и Черно море спечели срещата.

След този мач отборът на Локо София запазва третата си позиция в класирането на "А" група с 52 точки, а Черно море вече има 43 точки и заема 7-о място.

Стартови състави:

Локо София: Левашки, Димитров, Марков (к), Дзаферович, Добрев, Шпишич, Дафчев, Дяков, Златински, Камбуров, Генков

Черно море: Пиргов, С.Александров, Дяков, А.Александров, Домакинов, Бачев, Стоянов (к), Димов, Жуниор, Николов, Божилов

► Локомотив София  - Черно море 1:2