Очакван успех за Интер над Аталанта

20:54
Интер победи Аталанта с 3:1 у дома в мач от поредния кръг на италианската Серия "А".

Двубоят започна лошо за "нерадзурите" и още в 5-а минтуа Симоне Тирибоки откри за гостите от Бергамо. Три по-късно голмайсторът на гостите можеше да удвои, но би встрани с глава. Тимът на Жосе Моуриньо взе инициативата и в 24-а минута Диего Милито бе точен за 1:1. До почивката Интер обърна развоя на срещата изцяло в своя полза с гол на МакДоналд Марига в 35-а.

През второто полувреме Самуел Ето\'о имаше 2-3 добри възможности да затвърди успеха на шампионите. Домакините сякаш не играеха на максимума от възможностите си, може би с мисъл за предстоящия реванш срещу Барселона в Шампионската лига през седмицата. В 78-а минута Кристиан Киву вкара гола на спокойствието за Интер и оформи крайното 3:1.

"Нерадзурите" се изкачиха на върха в класирането с 2 точки пред Рома, които утре посрещат Сампдория.