\"Акулите\" схрускаха \"чуковете\" на \"Лазур\"

21:20
Черноморец Бургас победи Миньор Перник с 3:1 на "Лазур" в мач от поредния кръг в родната "А" група.

Още при първата си по-сериозна атака "акулите" успяха да открият. В 12-а минута Пламен Крумов центрира чудесно отдясно и Мануел Фернандес направи Ивайло Иванов безпомощен. Четири по-късно Мартин Тошев можеше да удвои, но би неточно. В 26-а минута отново той след хубаво подаване би с глава в ръцете на Иванов. Черноморец имаше осезаемо превъзходство, създаде доста работа за защитата на "чуковете" и в добавеното време на първата част логично стигна до втори гол. Педриня от пряк свободен удар отбеляза страхотно попадение за 2:0.

Втората час започна чудесно за домакините. В 55-а минута Фернандес след пас на Крумов излезе на добра позиция и търкулна топката покрай Иванов – 3:0 за "акулите". Десет по-късно след центриране от фаул Димитър Илиев след много прецизен удар с глава върна едно попадение. След попадението Миньор се активизира, но не получи почти никакви шансове от противника си. В продължението на срещата Черноморец изпусна цели три чисти положения.

Стартовите състави на двата отбора:

Черноморец Бургас: Борел, Зайц, Дянков, Хайри, Старокин, Андре, Нуньо, Педриня, Фернандес, Тошев, Крумов

Миньор Перник: Иванов, Божиков, Олегов, Златков, Стоев, Харизанов, Янкович, Витанов, Делибашич, Марков, Крумов