Фулъм устиска 0:0 срещу Хамбургер в Германия

23:55
Хамбургер и Фулъм завършиха 0:0 на "Хордбанк Арена" в първия 1/2-финален двубой между двата отбора от турнира Лига Европа.

Тимът на Рой Ходжсън владееше повече топката в първите 5-6 минути, но след това германците взеха инициативата и опитваха постепенни атаки. Лондончани се прибраха и в типично свой стил чакаха удобен момент за опасни контри. Хамбургер атакуваше предимно по фланговете, но снажните защитници на "котиджърс" се справяха безпроблемно с центриранията пред Марк Шварцер. По този начин протече цялото първо полувреме. Чистите голови ситуации липсваха, а резултатът 0:0 на почивката със сигурност влизше в плановете на гостите.

Второто полувреме по нищо не се различаваше от първото – германците атакуваха, а лондончани се бранеха. В 60-а минута обаче Фулъм организира опасна атака, но Матайсен пресече головия пас в полето на домакините. Въпреки това Хамбургер беше по-добрият отбор и в 71-а минута Шварцер изби удар на Питройпа. Минута по-късно стражът на гостите спаси и далечен удар на Троховски. Хамбургер отчаяно се опитваше да вкара победен гол, но англичаните се защитаваха добре и устискаха удобния за тях резултат 0:0.

Ето и стартовите състави на двата отбора:

Хамбургер: Рост, Матайсен, Аого, Боатенг, Демел, Зе Роберто, Яролим, Троховски, Питройпа, Гереро, Ван Нистелрой

Фулъм: Шварцер, Кончески, Хангеланд, Беърд, Гера, Мърфи, Хюз, Дъф, Етухо, Дейвис, Замора