Капитанът на \"армейците\" им донесе три точки срещу Литекс

21:20
ЦСКА надви Литекс с 1:0 като домакин в среща от 26-я кръг на А група.

В първите минути на двубоя гостите имаха няколко чисти голови положения, но не успяха да ги оползотворят. В 6-а минута топката бе центрирана за Нифлор, който бе оставен непокрит в наказателното поле на "армейците". Французинът стреля с глава встрани от вратата. Седем минути по-късно Ивелин Попов нахлу в пеналта на ЦСКА и центрира на задната греда за Миланов, който засече топката с глава, но Караджов със сетни сили спаси. В 15-а минута след изпълнение на корнер отново вратарят на ЦСКА трябваше пак да показва класата си и да отразява удар с глава от играч на Литекс.

В 23-а минута "червените" стигнаха до първата си по-сериозна възможност за гол. Петре центрира от корнер и Виданов стреля с глава. Топката срещна напречната греда на гостите преди да излзе в аут.

Седем минути по-късно Тодор Янчев успя да пресече един пас на Барт в половината на Литекс. Капитанът на "червените" задържа добре топката и пусна хубав пас за Саидходжа, който излезе на чиста позиция. Таранът стреля по земя с левия крак и Галато успя да спаси.

В последните минути на първата част ЦСКА бе по-добрият отбор на терена, но "червените" не успяваха да намерят път към вратата на Галата и като цяло те изглеждаха доста беззъби в нападение.

През втората част гостите започнаха по-добре и изглеждаха доста опасни в нападение. Въпреки това обаче, с всяка изминала минута "армейците" придобиваха повече самочувствие и упражниха натиск към вратата на Галато.

В 63-а минута при едно бързо нападение в "червено" Гранден пробва центриране, което можеше да се превърне в гол. След опита на французина да завърти топката, тя рикошира в Занев, направи странна парабола и удари се в страничната греда на Литекс, преди защитниците на "оранжевите" да изчистят.

Към края на срещата публиката на ЦСКА започна да се изнервя от неумението на своите любимци да отбележат гол. Чуха се възгласи: "Смешни сте!"

Пет минути преди последния съдийски сигнал Ивелин Попов нахлу в пеналта на "червените" и центрира остро топката в малкото наказателно поле. Защитата на домакините обаче, успя да изчисти.

Две минути преди края резервата Руи Мигел центрира с левия крак на главата на Тодор Янчев, който с глава вкара топката в горния ляв ъгъл на Галато - 1:0 за "червените".  "Армейците" удържаха преднината си и взеха много ценни три точки в борбата си за влизане в Лига Европа.

ЦСКА - Литекс 1:0

1:0 Янчев 88-а мин

Стартови състави:

ЦСКА: Караджов, Минев, Виданов, Попов, Стоянов, Янчев, Петров, Петре, Гранден, Трифонов, Саидходжа

Литекс: Галато, Барт, Занев, Петков, Сандриньо, Миланов, Нифлор, Николов, Йеленкович, Бодуров, Попов