Мачът не е уговорен: Левски не можа да бие в Мездра

17:49
Локомотив Мездра и Левски завършиха наравно 1:1 в среща от 26-я кръг на А група.

В 6-а минута домакините пропуснаха уникална възможност за гол. Топката бе центрирана по земя за Исмаил Иса, който бе оставен да стреля от отбраната на Левски. Юношата на сините засече добре топката, но Митрев успя да спаси. Топката попадна в краката на Иса, който при добавката уцели страничната греда. Четири минути по-късно Локо поведе в резултата. Страти Илиев центрира от фаул, топката прелетя над купа от играчи в пеналта, после тупна пред вратата на Митрев и влетя в мрежата – 1:0.

В 13-а минута Жоазиньо получи топката на левия фланг. Бразилецът технично преодоля своя персонален пазач и шутира параболично с десния си крак. Господинов обаче, с перфектен плонж спаси.

Левски атакуваше масирано своя опонент, но сините не успяваха да стигнат до завършващия удар и домакините от Мездра удържаха своята крехка преднина под проливния дъжд. В 33-а минута Бардон се освободи и опита удар по земя с левия крак. Коженото кълбо премина на сантиметри от страничната греда.

Три минути преди почивката домакините можеха дори да удвоят преднината си, след като Тодоров стреля опасно от границата на наказателното поле, но Митрев успя да улови топката.

След почивката Левски се хвърли в атака, но домакините се бяха подредили пред своето наказателно поле и спокойно отбиваха сините набези. Още преди почивката се контузи Дарко Тасевски и на терена влезе Антонов. През втората част пък Петраш получи травма и на негово място се появи Огнянов. Лъчезар Балтанов заигра като десен бек в резултат на тази промяна. Именно Балтонов се оказа в центъра на събитията двайсет минути преди края. Жоазиньо центрира отляво, Балтанов бе оставен непокрит на задната греда. Играчът на Левски протегна крак и засече топката, която влезе в мрежата на домакините, след като Господинов не успя да реагира адекватно.

В 78-а минута Алекс се озова сам срещу вратаря на Локо. Александров шутира по земя встрани от вратата. Сините започваха да играят все по-добре към края на срещата и защитата на домакините започваше да се пропуква. Антонов и Хичо пропуснаха две изгодни положения за гол. В крайна сметка играчите на Левски се провалиха в опитите да отбележат втори гол и трябваше да се задоволят с точката.

Ето и стартовите състави на двата тима:

Локомотив Мездра: Господинов, Джоров, Кавдански, Пажин, Христозов, Ст.Господинов, Керчев, Илиев, Киров, А. Тодоров, Иса