Вила с ценна победа срещу изпадналия Портсмут

19:55
Астън Вила победи Портсмут с 2:1 като гост в мач от поредния кръг на Висшата английска лига.

Двубоят започна много добре за Помпи и в 10-а минута Майкъл Браун откри резултата. Бирмингамци реагираха като ужилени и създадоха няколко опасности пред Дейвид Джеймс, за да се стигне до 17-а минута, когато Джон Карю след пас на Уорнък изравни. Три по-късно Ашли Йънг тресна гредата. Интересните моменти до края на първото полувреме продължиха. В 41-а минута Вила получи правото да изпълни дузпа, но Карю от бялата точка пропусна.

През втората част гостите тръгнаха в атака и Гейбриъл Агбонлахор пропусна две изгодни ситуации. В 73-а минута Стюърт Даунинг с глава стреля, но встрани. В 80-а Агбонлахор отстъпи мястото си на Нейтън Делфунесо, който само две минути след появата си на терена вкара с глава за 2:1 в полза на Вила.