\"Вълците\" ухапаха \"орлите\", Интер пак е втори (видео)

21:26
  Рома драматично надви Лацио с 2:1  в римското дерби от 34-я кръг на Серия А.

Преди първия съдийски сигнал тифозите на Лацио си спретнаха здрав бой с част от карабинерите, които охраняваха "Курва Норд".

Двубоят стартира в страхотна атмосфера, димки, бомбички и силни скандирания и от двете агитки. Още във втората минута капитанът на "вълците" Тоти пробва тупалка от над 30 метра. Шутът на нападателя обаче, мина встрани от вратата. Две минути по-късно Вучинич пусна хубав пас за Тони. Стендардо изпревари тарана, преди Тони да го изрита в главата и да му отвори аркада.

В 13-а минута Томазо Роки получи топката зад гърба на защитата на Рома. Нападателят овладя коженото кълбо и го чукна покрай Серджио - 1:0. Тук трябва да се спомене, че в момента на паса капитанът на "орлите" беше на една линия с бранителите на "вълците".

Играта на Рома не вървеше, като впечатление правеше, че Раниери за този мач бе изневерил на любимата си система с външни халфове. Вместо това, "вълците" играеха с трима вътрешни халфове, Тоти като атакуващ полузащитник и Тони плюс Вучинич в нападение.

Този ход на Раниери не даваше резултат. Капитанът на "вълците" рядко играеше с топката, а Тони и Вучинич изглеждаха доста изолирани. От друга страна пък двата фланга на "вълците" също не работеха и не се виждаше как те могат да стигнат до изравнително попадение.

Нормално за едно италианско дерби, играта бе доста накъсана, нервна и съдията оцвети в жълто някои от играчите на двата тима.

До края на първото полувреме Лацио изглеждаше отборът, който стои по-добре на терена и контролира мача.

В 46-а минута реферът пробва да заколи Рома в полза на познайте кой отбор. Съдията отсъди измислена дузпа за нарушение на Касети срещу Коларов. Футболистът на "орлите" не бе спънат, а откровено симулира пред очите на рефера.

Серджо Флокари застана зад топката и шутира силно, но Жулио Серджио в стил "Джиджи Буфон" спаси дузпата.

Пет минути по-късно главният арбитър отново влезе в центъра на вниманието. Явно осъзнал грешката си, той реши веднага да прави компенсации и свири дузпа за Рома.

Резервата Тадей пробва да финтира Коларов в наказателното поле на "орлите". Защитникът дръпна крака си, но въпреки това в този случай поне може да се каже, че съприкосновения между двамата играчи имаше. Вучинич шутира, Муслера усети ъгъла, но не успя да спаси. "Курва Суд" ликуваше - 1:1.

В 61-а минута резервата Менез бе фаулиран на границата на пеналта на Лацио. Вучинич застана зад топката, тъй като Тоти бе заменен преди това. Черногорският таран шутира силно и вкара за 2:1. В последните минути на мача играчите на двата тима доста се поизнервиха и в 90-а минута Ледесма дори бе изгонен.

В крайна сметка "вълците" задържаха преднината си и отново са на първо място в Серия А. В заключение трябва да се похвали работата на Клаудио Раниери, който на почивката извади Де Роси и Тоти и вкара на терена Менез и Тадей.

Лацио - Рома 1:2

1:0 Роки 13-а мин
1:1 Вучинич 53-а мин (д)
1:2 Вучинич 64-а мин