Самп обърна Милан и влезе в зона Шампионска лига

17:56
Сампдория драматично победи Милан с 2:1 на стадион "Луиджи Ферарис" в среща от 34-я кръг на Серия А.

Марко Бориело откри резултата за гостите в 20-а минута. Нападателят отбеляза с глава след изпълнение на корнер. Интересното в ситуацията бе, че Бориело бе оставен напълно непокрит в пеналта на дорианците.

В 53-а минута Бонера подсече отзад Касано в наказателното поле на "росонерите". Реферът нямаше избор и отсъди дузпа за домакините и санкционира бранителя на Милан с червен картон.

Касано вкара дузпата и изравни резултата. В 92-а минута Тисоне намери Пацини в наказателното поле и таранът вкара победен гол за Самп.

След този мач Милан остана с 64 точки и остана на шест зад лидера Интер. Сампдория пък вече е с 57 точки и е в зона Шампионска лига.