Уигън сътвори 10-минутно чудо и обърна Арсенал (видео)

17:22
Уигън сътвори страхотен обрат и победи Арсенал с 3:2 у дома в мач от 35-я кръг на Висшата лига, след като губеше с 0:2 до 80-а минута.

Осакатеният състав на "топчиите" трудно организираше атаките си и не действаше особено сигурно в защита. В началото на срещата Н\'Зогбия имаше две добри възможности, но пропусна. Удобните положения за гол почти липсваха, въпреки че играта много бързо се пренасяше от едното поле към другото и топката почти не се задържаше в центъра. "Артилеристите" бяха по-добрият отбор от средата до края на първото полувреме, владееха повече топката, но грешаха при завършващия пас. В 41-а минута обаче Тио Уолкът получи чудесно извеждащо подаване между защитниците на домакините и вкара за 1:0 в полза на Арсенал. Три по-късно Уолкът пропусна да удвои, след като ударът му мина на сантиметри от целта.

Втората част започна вихрено. Първо домакините имаха претенции за дузпа, а в 47-а минута Абу Диаби бе изведен сам срещу стража на Уигън, но не успя да вкара. При последвалият корнер Микаел Силвестър се извиси и с глава бе точен за 2:0. Домакините пропуснаха да се върнат в мача минута по-късно, когато Н\'Зогбия излезе очи в очи с Фабиански, но ударът му бе спасен. В 60-а минута Уотсън стреля коварно по-земя и стражът на "топчиите" пак показа рефлекс.

Уигън бе по-активния тим и не се отказа да търси обрат. Десет минути преди края Уотсън след пас на Моузес върна едно попадение. В 88-а минута защитник на лондончани изчисти удар на противников играч с глава от гол линията. Арсенал бе подложен на сериозен натиск и в 89-а не издържа. След центриране от корнер и грешка на Фабиански, Брамбъл вкара за 2:2. В даденото продължение Уигън сътвори чудото. Н\'Зогбия с много хубав удар донесе победата на своите.

Ето и стартовите състави на двата тима:

Уигън: Къркланд, Гохоури, Брамбъл, Мелхиот, Фигерола, Уотсън, Н Зогбия, МакКарти, Диаме, Морено, Родалега

Арсенал: Фабиански, Клиши, Силвестър, Кембъл, Саня, Ийстмонд, Диаби, Росицки, Насри, Уолкът, Бендтнер

Видео от мача вижте ТУК!

Monty
19.04.2010 12:54

Да ви кажа, не мога да си обясня причината играчи като Фабиански и Силвестърчо да се ползват със статут на "важни" резерви. Но искам да ви обърна вниманието на друг епизод от мача - едно положение през второто полувреме, когато гол не влезе, но при контра на Уигън, Клиши и централния бранител до него бяха абсолютно тактически неориентирани. По подобен начин Юнайтед ни вкара 2 в последния мач помежду. Дали пък не се казсае за недостатъчна работа на треньора в дефанзивен план?

ManUtdTillidie
19.04.2010 02:09

"FabreGaSsSs написа : а тука някои гледам много следят граматиката така че се коригирам" за тоя зубър под мен ли говориш , ааа не му бери грижа.

FabreGaSsSs
19.04.2010 01:39

*в Чемпиъншип - изпуснах едно "в" а тука някои гледам много следят граматиката така че се коригирам *wink*

FabreGaSsSs
19.04.2010 01:37

Какво да кажа за този мач Стана голов спектакъл на наш гръб със специалното участие на Дон Фабиански и Силвестър ... абе да кажем че цялата защита не беше на ниво Браво на Уигън за духа който показаха накрая и успех в битката им за оцеляване*thumb_up* За Арсенал сезона приключи с контузиите на важните за нас играчи и последвалата липса на мотивация*sad* И този сезон се оказа сух за нас но хубавото е че остават само 3 кръга което значи само 3 загуби за нас до края че с тая инерция къде я натрупахме може и Чемпиъншип да отидем *wink*

18.04.2010 23:53

Тъпако , аз не съм зубър като тебе и на никойне му пука как го пиша нали се разбира бе зубро. А на върпоса ти да отговоря , не е важно дали я печелят а това че мнозинството стигаше там . И по 4 отбора не се съди за една лига от 20 , погледни този мач , този на Тотнъм , на Манчестър и много много , други и сам се увери , погледни как Манчестър сътвориха един обрат в ставащото във виСшата лига и вече имат съвсем реални шансове за титлата а сега спри да ме дразниш и се разкарай от тук .

Barca_fen112
18.04.2010 23:26

ManUtdTillidie аа и първо се научи как се пише ''виШата'' лига и чак тогава тръгвай да говориш небивалици.По този въпрос мога да споря много надълго и нашироко ,но този път ще се огранича с няколко факта.Защо според теб Испанските отбори се предсставят много по-добре в Европа от колкото представителите на Англия ? Защо отбори като Милан Байерн и Реал имат по 5 титлти ,а от Англия само Пулци имат толкова .Защо според теб в поседните години отборите от топ4 винаги стигат поне до 1/2 финал ,но много рядко го печелят ?Защо и според теб тази топ4 на Англия вече сумати години не може да бъде разбита ? Сам си отговори на тези въпроси *wink*

Lollipopp
18.04.2010 23:15

ManUtdTillidie - на тавана в кошница бях бе сладуранке *lol* *joking*

18.04.2010 23:14

ManUtdTillidie Монти има впредвид ,че сезона за Арсенал отново бе толкова посредествен ,но ти очевидно си прекалено тъп ,че да го разбереш *lol* .Иначе се полуди страхотен обрат ,но той се дължи изцяло на глупостите на Арсенал.Прекалено лесно решиха ,че са спечелили мача и уникалната отбрана и най-вече вратар на Артилеристите ги прекърши тотално *wink*

18.04.2010 22:49

Лоли , ти къде беше вчера бе муцке , много ни липсваше твоя коментар за мачовете *lol* *lol*

Lollipopp
18.04.2010 22:37

kaligyla - пиши малко по-смислено и четливо бе *sick* адския неграмотник си *thumb_down*

Monty
18.04.2010 21:45

Ех, много отдавна не съм писал, защото имах надежди, че може и да не бъде толкова посредствен сезона, но за жалост отново едно голямо нищо...

ricky85
18.04.2010 19:43

Един уважаван английски журналист казва в един английски вестник че английското първенство е най завързаното в европа защото английските водачи са много слаби и дава за пример в испания там водачите имат по най много две загуби в сезон но това не означава че другите отбори са слаби просто водачите са много силни и наистина мисля че е прав в англия водачите са много слаби

kaligyla
18.04.2010 19:30

Ghasper 4е то навсякаде е така бе италия- рома милан интер юве ето и там не е пе4елена от отбот изван топ 4 испания реал барса валенсия франця там па добре 4е бордо се намеша 4е лион 6 ли 7 ли години подред там беше топ 1 и така нататака мисли малко преди да пи6е6

kaligyla
18.04.2010 19:28

зна4и работата е следната юнаитед вапреки о4акванята 4е тотнам ще ги затрудни ще ги бият и ти много лошо а 4елси пове4е от равен от 4елси няма да вземе и нататака мисля знае се кои ще е новия шампион ми елементарно стари разбира се .А и ceco26 не сравняваи резила на ливарпул с този на арсенал едно е 3 място друго е да се бориш за 5 земи се стегни малко *smile*

Ghasper
18.04.2010 19:17

don_a4o кой казва че е най-интересно там изненади няма според мен е най-скучното защото не помня откога някой отбор извън топ 4 е печелил титлата

Lollipopp
18.04.2010 18:51

е няма такъв мач *erm* при 0:2 смених канала и очаквах Арсенал да победят убедително *thinking* но явно не са могли да издържат *sick* след загубата от Барселона , Арсенал тръгна надолу *thumb_up*

soler
18.04.2010 18:32

Ох чета тука коментарите и се чудя що за хора има на този свят.shizofrenik анонимци са за тебе и си личи че не се интересуваш от футбол недей се излага Уигън биха и Челси и Ливърпул на този терен.Тука май само ManUtdTillidie става и ще пожелая успех на любимия му отбор и дано земат титлата че тия Челси толкова много ги мразя.А пък след Арсенал втория любим отбор ми е Ман Ю.И ще кажа само едно на всички фенове на Арсенал които псуват другите потребители и отбори както и на тези които обиждат Венгер и целия отбор че те не са фенове на Арсенал а на трофеи

shizofrenik
18.04.2010 18:00

Арсенал нереално слаби последния месец.Барса ги изнасили , Тотнъм ги изнасили,сега и тея анонимници ги изнасилиха *lol*

18.04.2010 17:59

ceco26 , Ае Пул да ги бият и титлата си отменя полета за Лондон

ceco26
18.04.2010 17:56

Май Ливърпул не за единствения резил тоя сезон във ВЛ на Англия. *sick* Дано Челси покажат добра игра до края и манчовци да си ядат ********.

18.04.2010 17:54

Къде са глупаците който да ме питат защо вишата лига е най-доброто първенство??!!

Cristian0
18.04.2010 17:49

Ако Тотнъм направи равен или бия Юнайтед напълно заслужено ще играе в ШЛ,но ако Юнайтед бие на 99% ще е новия стар шампион на Англия...От своя страна Челси ще трябва да превземе Анфилд,ако иска титлата, но нито Юнайтед нито Челси трябва да подценяват борещите се за оставане в лигата отбори...така,че предстоят най- най-интересните мачове от наи-силното първенство *stop*