Байерн се изгаври с тима на Хановер (видео)

21:24
Отборът на Байерн Мюнхен се саморазправи с гостуващия Хановер 96 в мач от 31-а кръг на германската Бундеслига. Двубоят на стадион "Алианц Арена" приключи при резултат 7:0 за баварците.

Головото шоу за домакините откри нападателя Ивица Олич, който вкара първия си гол в срещата в 22-а минута. Само осем минути по-късно Байерн вече водеше с 2:0, след като и холандецът Ариен Робен вкара във вратата на Хановер. До края на полувремето се разписа и германският нападател Томас Мюлер, който отбеляза минута преди края.

През втората част на мача тези трима футболисти вкараха по още един гол, като е интересно, че последователността на отбелязаните попадения бе абсолютно същата. Първо Олич увеличи на 4:0 в 49-а минута, след него Робен вкара само минута по-късно, а Мюлер вкара за 6:0 за Байерн в 62-а минута на мача. В самия край на мача обаче Ариен Робен се разписа за трети път и оформи крайното 7:0 за тима си.

Така съставът на Луис Ван Гаал си върна първата позиция в класирането на Бундеслигата с актив от 63 точки, а Хановер е на предпоследното 18-о място с 27 точки.