Севиля с класика над девет от Спортинг Хихон

21:00
Отборът на Севиля постигна класическа победа от 3:0 над Спортинг Хихон при домакинството си от 33-я кръг на испанската Примера дивисион.

Първото попадение в срещата реализира малийския нападател на "червено-белите" Фредерик Кануте още в 8-а минута. Първото полувреме на мача завърши при минималното предимство на домакините, но отборът на Спортинг Хихон остана с човек по-малко, след като за втори жълт картон в 32-а минута от игра бе изгонен хърватският нападател Мате Билич.

Осем минути след подновяването на играта дежурният си гол за Севиля отбеляза бразилското острие Луиш Фабиано, а крайното 3:0 оформи Хуан Торес Кала в 80-а минута на мача. Тогава отново за втори жълт картон от игра бе изгонен и Хосе Анхел Валдес Диас от състава на гостите.