\"Карамелите\" извоюваха победа срещу Роувърс в голов трилър

18:59
Евертън надви Блекбърн с 3:2 като гост в зрелищен двубой от 35-я кръг на Висшата лига на Англия.

Още в четвъртата минута Райън Нелсен събори Артета в собственото си наказателно поле и реферът нямаше друг избор, освен да отсъди дузпа за гостите. Артета застана зад топката и шутира в обратния ъгъл на Робинсън - 0:1.

Двайсет минути преди края Нзонзи с мощен удар от почти 30 метра изравни резултата. Халфът на Блекбърн отбеляза много красив гол минути, след като Лейтън Бейнс уцели греда за гостите.

В 79-а минута Аничебе подаде на Якубу, който стреля с глава и намери мрежата за 1:2. Две минути по-късно обаче, Джейсън Робъртс възстанови статуквото. Секунди преди последния съдийски сигнал Якубу намери Кейхил в пеналта на домакините и австралиецът с удар отблизо донесе победата за "карамелите" в този инфарктен двубой.

Блекбърн: Робинсън, Живе, Нелсен, Олсон, Салгадо, Нзонзи, Джоунс, Дън, Педерсен, Андрюс, Калинич

Евертън: Хауърд, Невил, Хибърт, Бейнс, Ягиелка, Дистен, Билядетинов, Артета, Кейхил, Пиенаар, Саха