Юнайтед с инфарктна победа над Сити, интригата за титлата е жива (видео)

16:40
Отборът на Манчестър Сити загуби драматично от шампиона Манчестър Юнайтед в дерби среща от 35-я кръг на английската Висша лига. Двубоят се игра на стадион "Сити ъф Манчестър" и приключи при резултат 1:0 за "червените дяволи".

Очаквано срещата започна на високи обороти, като в началото игрово предимство имаше съставът на сър Алекс Фъргюсън. Първата опасност сътвориха именно гостите, когато в 4-а минута  Дарън Флетчър пробва късмета си с далечен изстрел, но топката мина в страни от целта. Домакините създадоха своята първа възможност в 9-а минута, когато Карлос Тевес изпълни пряк свободен удар, но Ван Дер Саар се намеси добре. Четири минути по-късно и Пол Скоулс стреля от далече, но ударът не бе достатъчно точен. В следващите минути играта се пренесе главно в средата на терена, като Ман Юнайтед владееше по-продължително топката, но това не даваше предимство на тима. Антонио Валенсия изведе Рууни на чиста стрелкова позиция в 41-а минута на границата на наказателното поле, но нападателят на гостите стреля с левия крак в страни от вратата на Шей Гивън. В самия край на полувремето Райън Гигс от непосредствена близост не успя да отправи качествен удар и пропусна да открие резултата от много чиста позиция.

През втората част играта продължи да бъде динамична, като и двата отбора създадоха по няколко добри възможности за гол до 75-а минута, но до попадение така и не се стигна. 15 минути преди края на мача игралият доста слабо в тази среща Уейн Рууни бе заменен от българския нападател Димитър Бербатов. Именно Бербо получи добро подаване в 82-а минута от Нани, но изстрелът му с глава мина на сантиметри от страничната греда на Гивън. В 86-а минута страхотно разбъркване във вратарското поле на гостите едва не даде преднина на Сити, но бранителите на "червените дяволи" се справиха с тежката ситуация.  В добавеното време на мача Патрис Евра центрира в наказателното на Сити, където Пол Скоулс бе оставен непокрит и с глава донесе победата на Манчестър Юнайтед.

Стартови състави

Ман Сити: Гивън, Бридж, Онуоха, Компани, Туре, А. Джонсън, Де Йонг, Бари, Белъми, Тевес, Адебайор

Ман Юнайтед: Ван Дер Саар, Невил, Видич, Евънс, Евра, Скоулс, Флетчър, Гибсън, Гигс, Валенсия, Рууни

Манчестър Сити - Манчестър Юнайтед 0:1
0:1 - Скоулс, 93\'

Вижте видео от мача тук.

ManUtdTillidie
17.04.2010 23:39

Къф ви сити ъф манчестър , Ийстланд , толкова ли е трудно ...

WRo10
17.04.2010 22:03

Още сме в играта *smile*,Сега само трябва да бием до края,и Лпоол да ни направият най голята услуга *party* 1 на 0 да бият друго не ни трябва *beer*

Cristian0
17.04.2010 20:51

ManUtdTillidie Не се занимавай с такива като never_ever ,които изглежда незнаят,че дали ще биеш Помпи(моите уважения към тоя клуб) или Челси или Арсенал пак се дават 3 точки,а тези дербита са 8-9 мача,а има още 30 мача *party*

17.04.2010 19:26

Расъждението ти е много тъпо . Има 8 такива мача от топ 4 а другите 32 са по-важни защото са повече миналата година взехме само един мач и пак спечелихме , но то се иска съвсем малка логика за да се сетиш за какво става въпрос но ти пак не си успял . Айде бе чакаме ви сскучно е без хейтъри кажете ни как подкупихме гравитацията че топката да влезне във вратата *lol* *lol*

gutito1964
17.04.2010 19:24

челси са мошеници след малко тотнам ще им го набута

never_ever
17.04.2010 19:22

ман.утд са смешници *lol* *lol* немогат да претендират за титла Челси имат изиграни 5 дербита 5 победи *thumb_up* NOCSUN

Cristian0
17.04.2010 18:59

С нетърпение очаквам мача Тотнъм-Челси,защото Тотнъм ще се хвърлят здраво за победата като се има в предвид загубата на Ман.Сити и ожесточената борба за заветната 4-та позиция!!! От друга страна Челси също няма да останат доволни от нещо друго освен 3-те точки (Ман.Юн им диша във врата,а и има поне на пръв поглед по-лека програма от Челси *stop* )

17.04.2010 18:47

Пич не ние си избиваме комплексите не е ли истина че срещу Челси на два пъти ни отрязаха , срещу Бирмингам , Портсмут и Уест Хям също!

danman
17.04.2010 18:41

Браво Winner!Най-после адекватна снимка

CHELSEAFANNN
17.04.2010 18:27

И да няма нужда да ме нареждате с безсмислените си отговори и да продалжавате с избиването на комплекси щото излизам и не ми се занимава с вас УИНЪР фенчета

psiharizlle
17.04.2010 18:26

Имам един вапрос към winner защо винаги 1вата статия винаги е свързана с Манчестер или друг английски отбор. В другите първенства когато има дерби някой път статиите седят в долния десен ъгъл ???

17.04.2010 18:25

Абе газари срещу Челси не дадоха дузпа на Болтън днес когато Невил ли е каф е ритна Барет и имаше 100% дузпа що не дадоха на Сити бе направо ми е жал тука сте се сабрали некви 24 часа седят и нареждат Челси, Арсенал и всеки друг отбор само и само за да си избият комплексите на отбора

danman
17.04.2010 18:16

Абе Winner що не смените снимката?Това е от стар мач.Карик днес не игра.Я,сложете снимка от днес

danman
17.04.2010 18:12

Ole20Legend напълно съм съгласен с теб.Челси ще бъдат шампиони само и благодарение на съдиите.Особено последния им мач срещу Болтън им беше най-големия и полезен подарък,който им направиха.Две дузпи,които естествено не бяха свирени.После ми приказват феновете,че Юнайтед били подбутвани.Челси не бяха подбутнати,а направо тласнати напред.Ако ние не станем шампиони предпочитам такива да станат Арсенал,защото играят честно,а не като Челси.Знам,че почти всичко е загубено,но една малка част от мен все още не е загубила вяра,че Юнайтед ще бъде отново на върха.Защото там им е мястото.

WRo10
17.04.2010 18:05

Ole20Legend съгласен съм с теб *thinking*

Ole20Legend
17.04.2010 17:58

ManUTillIDie няма смисъл да почваш конфликт с феновете на Арсенал сега.Ако ние не станем шампиони по добре те станат (колкото и малък шанс да е това) от колкото Челси.

17.04.2010 17:55

Спокойно брато не се вкарвай в някви филми както се казва , второто нясто другата година.

peshotar
17.04.2010 17:50

Честито!!!Айде сега Тотнъм да бият Челси и отново шампиони!!! *beer* *party*

Madoto_1
17.04.2010 17:48

Честито на Юнайтед *smile* мача беше много равностоен и всеки можеше да победи .Сега остава да загубите от Тотнъм и ние да ви вземем 2-рото място *erm*

WRo10
17.04.2010 17:46

Честито *smile* още имаме малко шанс за титлата,макар да бях ни отписал 91 мин ... *beer*
тъкмо си търсех повод тази ве4ер,ако и 4елси ни зарадвад денят ще е супер *party*

MAN_UTD_10
17.04.2010 17:45

Glory Glory MAN UTD *party*
НАЙ ДОБРИТЕЕЕЕЕЕЕЕЕ *thumb_up*

17.04.2010 17:27

Смесваш ги напичаш на 150 градуса за 1 час и готовоо , ето ти хейтъри! *lol* *lol*

17.04.2010 17:26

manunited666 , еми да имат . Така става като слееш тъпотия с въображение със немощ да признаваш когато губиш и да поздравяваш противника . *lol* *lol*

17.04.2010 17:25

А видяхте ли какъв цвят са бутонките на Айрлънд *lol* *lol*

nachoss

Не бе, Чък Норис е заплашвал на полувремето Сити и те от страх са пуснали тоя гол. Отидоха пак пари и за комисионната на чичо Чък.

17.04.2010 17:22

Също така не пазеха Скоулс защото фърги между временно си играеше с вуду кукла играч на Сити *lol* *lol*

nachoss

Аз очаквам и нещо от сорта на: Слънцето печеще много силно, имаше мръсни седалки и най-вече, единият сифон в тоалетната на западния сектор не работеше *sad* Наздраве на всички! *beer*

17.04.2010 17:21

Ама и двамата не знаете ли че аз съм отвътре в Юнайтед и ми казах че са подкупили слънцето да блесне в очите на Гивън!

17.04.2010 17:19

Аааа пчи това със подкупа за гравитацията ме разпалака от смях барво пич...! *lol* *lol*

17.04.2010 17:18

manunited666 , аааа пич изпревари ги , беше им тъкмо на езика на хейтърите !!! *lol* *lol* И не забравяй Юнайтед бяха модифицирали вратата че тя се мръдна за да може топката да влезне *joking*

manunited666
17.04.2010 17:17

Да бе вярно.Земното притегляне оправи нещата.Все пак без него топката нямаше да падне на земята.Пу ... и него сигурно са подкупили.

nachoss
17.04.2010 17:16

manunited666, не пропускаш най-важният факт, а именно, че земното притегляне дръпна топката на земята, иначе беше над вратата.

17.04.2010 17:13

Съдията подари победата за Юнайтед.Сити бяха по-добрия отбор , цял мач мачкаха Юнайтед.Юнайтед не излязоха от наказателното си.Но те са подкупили съдията а и времето беше на тяхна страна.Чист късмет е гола.Имат късмет , че Евра я ритна с тази част на крака а и освен това вятъра духна така , че да падне точно на главата на Скоус а ако вратата беше с 5 см по-настрани тогава нямаше да е гол.

17.04.2010 17:08

Погледнете в "Още по темата" в дясно и надолу в статията и се посмейте!!!!

17.04.2010 17:06

Perfekt , но Скоулс му каза : Хей Гивън , бай Гивън , бай Сити. *lol* *lol*

17.04.2010 17:03

SnickersaKu4ko , еми 2 мача не могат да говорят за визията на цял сезон , ако си загубят точките Челси това значи определено че не заслужават титлата. Просто какъвто е резултата това е трябвало , сезона не е 2 мача *wink* .

Perfekt

Да ама вратарят се казва Шей Гивън, а не Хей Гивън

frozzzen
17.04.2010 17:02

Айде бе ситчовци поехтели си го а ?А??А??А?А??А? Много поздрави от СКОУЛС !!!!!!! YES YES YESSSSSSSSSS *thumb_up* АЛЕ АЛЕ ШАМПИОНИ СМЕ

WINNER_BG , е поне Интер не ни изеба и на нашия стадион *joking*

nachoss

WINNERBG, ами ние всички след мача с Байерн бяхме тука, ама вие си знаете заучените реплички: за късмета, съдията и това, че се крием. Честито на всички фенове, ето това е до края да играеш със сърце за отбора. 3 пъти през сезона им вкарваме накрая, не заради вашия късмет, а просто защото се борят докрай. Glory, Glory!!

Ole20Legend
17.04.2010 17:01

WINNER_BG тука бяхме всички пишлеменце.Ние 2 години сме били подред на финал а и с отборната криза в момента беше нормално да паднем от БМ.Все пак се представихме много добре.Но някой път се губи или печели.Не можем само да печелим.

Отново казвам Сити могат да си правят плакати на Тевез и да ни дразнят и да се дървят колкото си искат , но в мачовете се вижда че са само едни арогантни мишки с големи усти и малки възможности.

OriginalBet
17.04.2010 16:59

Хайте момчета със здраве и без обиди. *thumb_up* *beer* Наслаждавайте се на футбола без да се обиждате. По-късно ще коментираме резултата от мача на Тотнъм - Челси *smile*

SnickersaKu4ko
17.04.2010 16:58

ManUtdTillidie написа:

Сега дано и Тотнъм ни върнат услугата ! Смяташ ли че отбора заслужава титлата ? като и в 2та сблъсака с основния си съперник загубиха ? все едно Реал да земе титлата на Барса който и 2та мача ги набиха

OriginalBet
17.04.2010 16:57

Никакви услиги няма да върне Тотнъм.Мача е ясен - Челси ще победят... гледайте реално на нещата , стига сте били оптимисти *stop*

WINNER_BG

Понеже гледам че много знаят феновете на Манчестър искам да питам каде бяхте след като Баерн ви направи за смях *lol* *lol*

kalvera

OriginalBet пич мисля че 1 во титлата им на Челси минава през задалжителни победи над Тотнъм и Ливърпул нека ги вземат пак тогава ще говорим *lol*

CHUKCHI_SUX

што беше голямо падане от СелсКи.. с 12 човека и двата мача.. *sick* *thumb_down* *erm*

la4o71
17.04.2010 16:56

OriginalBet , ако влизаш често в темите за Юнайтед винаги ще видиш хейтъри,а пък да не говорим като се издънят Пълно *thumb_up*

GodOfHatred
17.04.2010 16:55

Големи са Манчо просто много големи.ЕВАЛА!!! *thumb_up*

евалаа и 2та мача със Сити голяма вързия дано Челси бие до края и да земе тилата (няма да е чесно Манчестер като паднаха 2 пъти от Челси и да я земат)

Ole20Legend

Dido_man_u смени си ника умолявам те.Победета беше по важна затова,че победихме градския съперник отколкото за надпреварата за титлата

la4o71 , ами свършиха им извиненията измислят нови . Още по жалки този път , ще има да се смеемеееееееееееееее!!! *lol* *lol* *joking*

danman
17.04.2010 16:54

Сега само се моля Тотнъм да бият,макар и с минималното Челси!

OriginalBet
17.04.2010 16:53

la4o71 няма смисъл от хейтъри.Колкото и да се псувате и обиждате - крайния резултат от един двубой е един.Колкото и да се говори няма да се промени нищо. Нито подкрепям Юнайтед , нито Челси , но гледам реално на нещата и тази година Челси ще спечелят.

CHUKCHI_SUX

пИч* ТЪПА ГРЕШКА - ТРЕПЕРЯ ОТ КЕФ... *joking* *thumb_up* *party*

Dido_Man_U
17.04.2010 16:52

Добре уе то името говори на кой съм фен и да не си мислищ че Тотнъм или Ливъра ще бият Челси *erm* *thinking*

Ole20Legend , ма остави го , той е толкова комплексиран че направо до тъпотия стига. Значи ако бием и някой друг причината ще е времете , било лошо!!! *lol* *lol* Смешковци скриите се че ставате за смях с жалките и глупави ваши извинения!

la4o71
17.04.2010 16:51

ама не забелязвам нещо къде са Хейтърите *lol*

OriginalBet

Ама Вие си мислите ,че Челси ще падне от Тотнъм и Юнайтед ще станат шампиони ? В грешка сте *thumb_up*

57Dido_Man_U , абе уж нямаше и да бият , ти вярно ли се бройш за фен на Ман Юн!!!!? *evil*

17.04.2010 16:50

teenage_head , това само показва че не се предаваме и доколкото знам не е престъпление да вкараш в последната минута или феновете на Челси и Ман Сити пак ще ми кажат нещо ново.

Ole20Legend
17.04.2010 16:49

Rockamring ами Бендтнер като вкарва в последната минута?А и продължението е за да може някой отбор за да вкара а не да си пият кафенцето в него!Знам,че те е яд все пак паднахте от Тотнъм.

sheffield

АХАХАХАХАХ е така най-обичам, накрая да им е гадно. ся направихме подарък на ливърпул и тотнъм, трябва да ни го върнат с/у челси

Dido_Man_U
17.04.2010 16:48

И въпреки победата няма да станат шампиони ...... *sick* *thumb_down* *sad*

CHUKCHI_SUX , пич отиди да ревеш при мама че отбора ти е много смешен и се махай от тук. Тотнъм за ШЛ!!!!

teenage_head

еее нормално за юнайтед в последната минута. Сигурно за трети път от 35 мача ни се случва този сезон, ама дай да караме на заучени фрази. От Юнайтед сме, горди сме и мразим завистливци! Glory Glory Man Utd!!!

17.04.2010 16:47

Дидо ман утд е пълна мишка , нали си гледал нещата реално бе , никога ама никога не губи вяра в Манчестър , защото те винаги могат да бият!

la4o71

Скоулс и Гигс Винаги Ще са Легенди на ЮнайтеД *thumb_up* И да не забравяме Неповторимият Видич !

Captain
17.04.2010 16:46

Кво стана с твърдата единица ??? мишкии!!! айде Ман Ю. напред *thumb_up* *beer*

danman
17.04.2010 16:45

Надявам се Скоулс да донесе купата на Юнайтед!Стискам им палци!

Отново много им знаеше устата преди мача и сега ще се извиняват със садията понеже са смешници *lol*

danman
17.04.2010 16:44

beckham_07
17.04.2010 16:43

Който си го може - си го може!!!!!Нямам търпение да прочета какво ще кажат "звездите" на Сити и надъханите им фенове.ЧЕСТИТО НА ЧЕРВЕНАТА ЧАСТ НА МАНЧЕСТЪР !!!!!!! *devil*

don_a4o

Нека ви Ман Сити точно така исках да стане в последната минута и да ви боли много браво Скоулс и интригата се връща Челси пази се Червените дяволи не са се предали и ще ви преследват хахаха

la4o71

G G M U ! хахаха и пак има изроди които пак се оправдават *lol* Аре честита победа на ВСички ИСТИНСИ фенове *thumb_up*

timbalandfm
17.04.2010 16:42

minimalist много повече заслужават да са на 4-то място в сравнение с Астън Вила,Ливърпул и т.н.Просто нямаха късмет срещу Юнайтед.Но все пак Юнайтед не е просто отбор *wink*

rockamring и какво като е в продължението бе пак ли ще се извинявате бе мишки смешни!!! Отиди да си избиваш комплексите другаде. GGMU!

minimalist
17.04.2010 16:41

тея сити са ебати смешния отбор хахаххахах 4 място те не заслужават да са 14 ..... по нещастен отбор не съм гледал!!

rockamring
17.04.2010 16:40

*lol* в продължението (ама това е нещо нормално за Юнайтед)

17.04.2010 16:32

minimalist , хахах това беше 6 минути и то продължи 7 заяото Сити празнуваха 1 минута за гола на Белъми . Ама вие нали сте глупачета и съдията ви е само извинението.

minimalist
17.04.2010 16:21

чиста дузпа ! пак подпряха мангалите ахаххахахха ! ама то това си е нормално! все пак тоя съдия даде 7 мин продължение в първата среща !!

nnsniki

леле тоя коментатор колко е пристрастен... как може такива хора да коментират

17.04.2010 16:06

Дано ги разбием тези арогантни среднячета и пак да им наврем думите от преди мача отзад! *devil*

17.04.2010 16:04

cholapimp написа:

kyr za united vsi4ki fenove na unaited sa smeshnici,da go dyhate mishk , Виждам , вече се навъдиха комплексари.

17.04.2010 16:03

ше го барам, ама нема да е твоя хахахахаха мое да не е луузърпулец ми да е от членси, бал съм го!

don_a4o
17.04.2010 15:47

Берба и Нани ще влязат в употреба и дано Сити падне Божеееее

xtazy_91
17.04.2010 15:44

Прав си minimalist ! Трябваше тебе да пуснат да играеш мача , като преди това те натъпчат със 100 грама амфети умора да нямаш !

RagnaroK
17.04.2010 15:43

Тоя коментатора по диема е егати и пристрастния червей гърбав на всяка овладяна топка от сити веднага почва да сипе суперлативи все едно голяма работа е станала дееба и ламята негъгава

don_a4o
17.04.2010 15:40

Манчо са по-добри но е малко скучнен мача уж дерби

don_a4o
17.04.2010 15:38

Рууни не е във форма 100% там да е на терена няма да го плюят както Берба че вкарал мн голове ай сега вкарай на Сити ва

don_a4o
17.04.2010 15:37

Мразя много Сити но Манчо неможе да вкара и със Руууни за мен той не е във форма а титлата се изплъзва все повече на Манчо иначе играят мн по-добре 2 полувреме им е по-силно

la4o71
17.04.2010 15:36

Dido Моляте направи си нов acc ! под името Dido Man City *thumb_up*

minimalist
17.04.2010 15:31

тия граждани са ебати махленския отбор! бягат като катъри цял мач а един удар нямат към вратата! То с търчене мач се не печели! *lol*

Dido_Man_U
17.04.2010 15:20

la4o71 кво му е смешно като мача си е 1-ца . Аз просто гледам реално на нещата и те са че Юнайтед тоя сезон са слаби а Сити играе добре и мисля че тряа да спечелят . *erm* *wonder*