Интер игра един час с човек повече и взе дербито с Юве

23:43
Интер надви Ювентус с 2:0 на "Сан Сиро" в среща от 34-я кръг на Серия А.

Още във втората минута Дел Пиеро финтира двама противници и стреля силно от границата на наказателното поле. Жулио Сезар плонжира и изби топката в корнер. В първите десетина минути Юве беше по-активният отбор, но след това домакините овладяха инициативата.

Мачът беше нервен, накъсан и изпълнен с доста здрави, злобни и  груби единоборства. В 15-а минута Тиаго Мота стреля силно от над 30 метра, но Буфон прояви невероятната си класа и спаси.

Точно когато изтичаше първият половин час, Снайдер отправи плътен удар от границата на пеналта, но отново стражът на Юве улови. Шест минути по-късно Сисоко получи втори жълт картон и Юве рано рано остана с човек по-малко на терена.  В конкретната ситуация реферът действаше напълно правилно, тъй като малиецът подсече своя противник на тъчлинията. Първият картон за Сисоко обаче, бе доста спорен. Халфът удобно бе оцветен в жълто, след като си позволи вербално да отговори на откровена провокация от страна на Тиаго Мота.

В 39-а минута на терена се появи Кристиан Поулсен, който замени Дел Пиеро. Изглеждаше очевидно ясно, че Дзакерони се опитва да уплътни халфовата си линия. Очаквано Юве се дръпна в своята половина и чакаше неизбежните набези на своя опонент.

В първите минути на втората част темпото не бе на особено високо ниво, като домакините не се опитваха да упражняват сериозен начин, а чакаха опонентите им да сбъркат в центъра и да се възползват от празните пространства.

В 53-а минута при една контраатака на Интер Ето`о остана сам срещу Буфон, но ударът на камерунецът мина над вратата на Юве.

Три минути по-късно след грешка на Гросо, Майкон подаде топката хоризонтално на голлинията. Милито засече, но коженото кълбо мина на сантиметри от страничния стълб на "бианконерите".

В 64-а минута резервата Станкович стреля силно под гредата. Джанлуиджи Буфон спаси с една ръка и в този момент успя да не получи гол. Четири минути по-късно домакините пропиляха много чисто положение. Милито не успя да отбележи, след като получи топката на главата си, само на два метра от вратата на Буфон.

Петнайсет минути преди края Майкон с удар от воле откри резултата. Шутът на бразилеца бе изпълнен от границата на наказателното поле.

В 79-а минута резервата Балотели удари страничната греда на Буфон, стреляйки от пряк свободен удар. В даденото от съдията продължение Мунтари пусна пас за Ето`о, който на празна врата вкара за 2:0.

В крайна след добра игра и едно рамо от съдията Интер взе трите точки и отново е на първо място в Серия А.

Интер: Жулио Сезар, Санети, Майкон, Лусио, Самуел, Мота, Камбиасо, Снайдер, Пандев, Ето`о, Милито