Реал обърна Алмерия в атрактивен мач (видео)

22:50
Реал Мадрид победи Алмерия като гост с 2:1 в мач от поредния кръг на испанската Примера.

Срещата бе много приятна за наблюдаване, а съперниците създадоха множество чисти положения за гол. С победата тимът на Мануел Пелегрини съкратиха преднината на Барселона на 3 точки.

Двубоят започна в добро темпо и с превъзходство на "кралския клуб". В 3-а минута Рафаел Ван Дер Ваарт се озова на чиста позиция след хубав пас от фланга, но не успя да отбележи. Седем по-късно пък стражът на домакините се намеси решително при шут от фаул на Кристиано Роналдо. При първата си по-опасна атака обаче Алмерия поведе. В 14-а минута Калу Уче проби добре отдясно и подаде към Алберт Крусат, който бе точен за 1:0. "Белия балет" сравнително бързо отговори. Роналдо в 27-а минута след хубав индивидуален пробив влезе в наказателното поле на домакините и вкара – 1:1. Две по-късно Игуаин бе изведен добре, но вратарят на Алмерия спаси удара му. Веднага след това пък Гути стреля в гредата. След няколкото вихрени минути, в които футболистите на Алмерия като по чудо оцеляха, играта се разпокъса и до края на полувремето резултатът остана непроменен.

\"\"

Реал натисна в началото на втората част, но Ван Дер Ваарт и Гути не успяха да вкарат от удобни позиции. Игуаин също на два пъти можеше да порази целта, но не успя. В 65-а минута  Игуаин и Роналдо разиграха добре при една контра, но шутът на последния бе неточен. В 68-а футболист на домакините излезе очи в очи с Касияс и пропусна да направи резултата 2:1. Веднага след това Реал стигна до втори гол. Ван Дер Ваарт получи топката малко зад границата на наказателното поле и с безпощаден удар по земя изведе "кралския клуб" напред. В 74-а Касияс спаси своите от изравнителен гол. На отсрещната врата пък изстрел на Роналдо бе отразен. В 80-а Уче оставен абсолютно сам от няколко метра не можа да прати топката в мрежата. Сориано в 78-а пробва късмета си, но вездесъщият Касияс отново се превърна в крепост и не допусна попадение.