Челси победи минимално Болтън по пътя към титлата (видео)

23:56
Челси трудно победи Болтън с 1:0 у дома в мач от 34-я кръг във Висшата английска лига.

"Сините" тръгнаха в атака от самото начало. Никола Анелка в 3-а, а след това Дидие Дрогба в 6-а и 12-а минута пробваха удари, но без успех. След 15-а минута Болтън изнесе играта по-далеч от наказателното си поле и на свой ред създаде две опасности. В 25-а минута Яскелайнен отрази шут на Дрогба. Две по-късно бранителят на Болтън Зат Найт прати топката встрани от вратата. В 38-а минута Дрогба, който бе най-опасният нападател на сините, отново пробва удар, който пак бе неточен. В 43-а обаче Дидие асистира на Анелка, който с глава откри резултата.

\"\"

Матю Тейлър в 48-а минута имаше добра възможност да изравни, но пропусна. Три по-късно и Дрогба не успя да отбележи. В 55-а Калу също стреля, но в ръцете на Яскелайнен. Двубоят бе доста интересен, като "сините" имаха преимущество, но не се чувстваха особено сигурни при аванс от само един гол. На няколко пъти футболистите на Болтън сериозно застрашиха Чех, но нямаха късмета да отбележат. Франк Лампард пък уцели гредата, а в последните минути домакините пропуснаха добри възможности за по убедителен успех. В крайна сметка, макар и минимално, Челси спечели и вече води с 4 точки пред втори Манчестър Юнайтед.

\"\"

Ето и стартовите състави на двата отбора:

Челси: Чех, Ферейра, Тери, Алекс, Жирков, Микел, Балак, Лампард, Дрогба, Калу, Анелка

Болтън:
Яскелайнен, Робинсън, Кехил, Найт, Стейнсон, Рикетс, Муамба, Тейлър, Лий, Уилшър, Дейвис

Видео от мача вижте ТУК!

chelsea28
14.04.2010 20:51

Ole20Legend нали знаеш, че все някога има начало (да почнем да печелим титли) и все някога има край (да спрете да печелите титли като Ливърпул)!

Ole20Legend
14.04.2010 17:20

chelsea666 айде като не знаеш да се не обаждаш.Да в криза сме-Псичическа криза и физическа(контузийте).Всички фенове тука на Челси нареждате МЮ.Ама какви сте вие бе ?Имате 3-4 титли в ПЛ ?!Ние толкова спечелихме само за 3 години подред.Айде кефете се на отборчето си без да нареждате по велики клубове от вашите.

Lollipopp
14.04.2010 16:02

cocp - айде да те чуя в тоя мач съдията с какво подпря Челси *erm*

levski1440
14.04.2010 14:13

fcb_spain млъкни че си смешен бате..твоя еднофутболистен отбор или Месилона нз как му викате вече може да биете отбори кат хетафе и осасуна и да се мислите за машини...Да не говорим за това миналата година как сте правили свирки на съдията преди мача с Челси (реванша) *wink*

14.04.2010 08:42

mostoles с какво ман ютд е в криза бе да не би защото Руни е контузен и Пумпала неможе да вкарва това ли ви е големият отбор които разчита на един футболист да им решава големите мачове.БЕЗ УЕИН РУНИ ман ютд Е ПЪЛЕН ПРОВАЛ *thumb_up*

fcb_spain
14.04.2010 03:00

4укотка кво се кефат толкоз,и да вземат титлата да не хванат господ за уя?отбор без никаква история и най важното без ке6....

Lollipopp
14.04.2010 00:28

manunited666 - не се вживявам , просто е така я поствам тая статистика , защото половината неща в статията са повече от измислени *wink*

manunited666
14.04.2010 00:21

Lollipopp фенове на Болтан няма да видиш тука затова не ги вади тия статистики и не се вживявай толкова.

Saves 0 7
ето малко статистика от мача *smile* погледнете последния показател и се замислете дали не е били на Болтън трудно да загубят с много *wink*

Lollipopp
14.04.2010 00:05

заглавието тряба да е - "Болтън загуби минимално , след като беше премазан по всички показатели" *wink*

Lollipopp
14.04.2010 00:01

такъв късмет не бях виждал никъде греда , от гол линията и 3-4 спасявания на Яскалайнен *sick* просто Болтън се разминаха , Челси ги би по всички показатели *wink* 3 може би 4 пъти повече изтрели , докато Болтън имат едва 7-8 и НИТО ЕДИН ТОЧЕН *joking* Честито на всички фенове на Челси , вече са 4 точки , а следващия мач Юнайтед ще се издънят пак *thinking*

AviMC
13.04.2010 23:59

Челси победи трудно Болтън по пътя към титлата *lol* Луд ли си ве? Дрогба на 2 пъти от фаул можеше да вкара, удар на Жирков париран с мъка от Яскелаанен, греда след удар на Лампард и още куп атаки. Това ли е трудното ве смотан? Go CHELSEA *beer* Честито на всички фенове на CHELSEA *thumb_up*

Ginekologa
13.04.2010 23:48

1-0 това ще е пестеливо но победа *thumb_up* *beer*

Ginekologa
13.04.2010 23:32

sasedq меси е 1,5 бе и тежи 50 кг кво го пишеш дрогба е над 1,8 и кък 80 кг *wink*

sasedq
13.04.2010 23:30

Lollipopp Кво ги сравняваш с Бербатов... Сравни ги с Меси

Lollipopp
13.04.2010 23:05

имам един въпрос в кръга на шегата *party* нали феновете на Бербатов и тези които го харесват го слагат между имена като Дрогба , Анелка и още други *smile* та въпроса ми е - кога ще видиш Барбарита да центрира така като Дрогба *wonder* Моя отговор е - Никога , защото той неможе с десния си крак да го направи, какво остана с левия *lol*

Lollipopp
13.04.2010 22:53

тея Болтън май главно могат само да се ритат *erm* Кевин Дейвис дразни положението *sick* през 2-то очаквам нещата да придобият визията на тоя мач Челси 7:1 Астън Вила *thinking*

13.04.2010 22:40

Кой идиот пусна тая гадна реклама "Клуб на тясно",дето ми се мандахерца тука?Не можеш една статия да прочетеш,като хората

Lollipopp
13.04.2010 22:22

*erm* бахти и нещастния съдия *thumb_down* заради това че не свири засада сега може Жирков да напусне мача *sick*

don_a4o
13.04.2010 22:00

Болтън не е лесен съперник иначе Челси са фаворити успех

dido90
13.04.2010 21:42

първият коментар го пи6а така 4е 2 гола на Дрогба абе дано да вкара поне 1 за6тото заслужава да спе4ели приза за най добър нападател