Елементарни грешки провалиха дубъла на Черноморец

14:57
Две елементарни грешки доведоха до загубата на Черноморец Бургас с 1:2 срещу гостите от Монтана в мач от 23-я кръг на дублиращата група.

"Акулите" отново излязоха в изцяло юношески състав, като дори използваха две 14-годишни момчета – Михаел Орачев /син на Малин Орачев/ и Диян Малчев. Възпитаниците на треньорския тандем Владо Стоянов-Мирослав Кралев доминираха през първото полувреме, но Александър Янчов, Десислав Стойков, Пламен Димитров и Николай Андонов пропуснаха от чисти позиции.

Малко след почивката Димитров улучи греда, преди Стойков да открие в 56-а минута. Последваха обаче грешките и пълния обрат в резултата.

"Въпреки загубата, момчетата заслужават похвала, защото играха добре и се раздадоха. Пропуските и липсата на опит се оказаха фатални за крайния изход", коментира Владо Стоянов.

С актив от 33 точки Черноморец Бургас заема 8-о място в класирането на дублиращата група.