Изпадналият Помпи изхвърли Тотнъм от ФА Къп и отиде на финал срещу Челси

20:35
Портсмут победи Тотнъм с 2:0 след продължения в полуфинален мач между двата отбора в турнира ФА Къп и ще спори за трофея с Челси.

Успехът на Помпи дойде в продълженията, след като редовното време завърши 0:0. Двубоят ще се запомни и с много спорните решения на главния рефер Алън Уайли.

През първата част вратарите на двата тима – Еурелио Гомес и Дейвид Джеймс бяха на висота. Съперниците изиграха равностойно първо полувреме с множество голови ситуации, но въпреки това почивката дойде при резултат 0:0.

През второто полувреме двубоят бе още по-интересен. На моменти Портсмут изпадаше в глуха защита, но когато имаше възможност, контраатакуваше много опасно. В 76-а минута Питър Крауч уцели гредата. До края "шпорите" доминираха, но не успяха да преодолеят здравата игра на Помпи в отбрана.

Добавеното време започна с атаки и към двете врати, но в 100-а минута Портсмут стигна до гол. Кевин Боатенг свали топката към Пикион, който от няколко метра вкара. Веднага след това Тотнъм уцели греда, а попадение на Крауч много спорно бе отменено от главния съдия. В началото на второто продължение Гарет Бейл центрира добре към Роман Павлюченко, но ударът на руснака попадна в ръцете на Джеймс. "Шпорите" натикаха съперника си в собственото му наказателно поле, но 5 минути преди края на продължението съдията Алън Уайли свири много, много съмнителна дузпа за Помпи. Боатенг бе точен за 2:0 и тимът на Авраам Гранд се класира не финал срещу Челси.

Notlike
12.04.2010 10:39

Аз гледах превю на мача в youtube, ако не се лъжа. Тотнъм направиха 3-4 много изгодни ситуации, Портсмут май стигнаха до 1 и то не 100%-ова. Не знам дали греша, но аз това видях до 90 минута. След това не видях какво е станало..

neo12345
12.04.2010 07:23

пич footballfan ти вопще гледа ли мача *wonder* защото твойто изказване е твърде т.ъ.п.о и исключително грешно *smile*

iksvel
11.04.2010 22:55

И въпреки отчайващата ни игра, "страхотните" Портсмут седяха като истински мижитурки на терена, докато не дойде 99-та минута, когато ГОРДО самият Уембли ни отбеляза гол, като Доусън се подхлъзна на шибания и скапан терен. И това ми било велик стадион... И за капак съдията ни отмени чист гол, единственият ни шанс да продължим напред, след което се видях принуден да видя МАЗНАТА усмивка на прехваленото вратарче Дейвид Джеймс. И все пак, може би имахме шансове да стигнем до дузпи... но на съдията не му се чакаше толкова време и реши ей-така, само за да си направи ташак с нас, да свири една за Помпи. Защо пък не? Мога да напиша още хиляди думи, но се спирам до тук. Най-общо - разочарован съм. А за жалките коментатори, които повтавяха, че мачът е страхотен - 30 удара, 9 от които точни. За 90 минути. К-Р-А-С-О-Т-А !

iksvel
11.04.2010 22:54

Аман от разбирачи... "Помпи изиграха страхотен мач"? "Помпи бяха по-добрият отбор"? Я вземете да направите харакири, дебилчета такива. Както и коментаторът. Ако това беше мач от висока класа, аз да не съм фен на Тотнъм. 70 минути равностоен двубой, 20 минути доминация на "шпорите". Но играта все пак си беше бездарна. Най-слабите си два двубоя направихме днес и в миналия мач срещу Съндърланд. Изумен съм как може по един и същи кретенски начин Гарет Бейл и останалата тайфа да си центрира лин центрира без резултат, ама те УПОРИТО да продължават. Само Лука Модрич се сещаше да прави нещо различно, уви, без да срещне подкрепа от съотборниците си. Вили Реднап или Хари Вуцов, както искате, след час игра НАЙ-НАКРАЯ се сети да смени тотално излезлия от форма Дефоу, който бе изпуснал 3 чисти положения до момента.

ManUtdTillidie
11.04.2010 22:37

unitedcityfenka написа:
тоя пък под мен кви ги блещи Роналдо кога е играл за Барселона играеше за балетистите а не за Барса кви ги дрънкаш сигорно и Марадона в барса е играл нали хахаххаа

air_boy_ss
11.04.2010 22:31

организирам турнири по фифа 05 в един мой форум , който я играе или иска да я играе да ми пите на скайп : ss_monkata

footballfan
11.04.2010 22:14

Помпи бяха невероятни. Аз съм от Ман Юнайтед обаче шапка им свалям на Портсмут. Играха по-добре от Тотнъм и заслужено си спечелиха мача. Много жалко че изпадат от премиършип. Сташно симпатичен отбор са, но е малко вероятно да спрат Челси. Дано ги позатруднат и тях. *thumb_up*

Barca_fen112
11.04.2010 22:11

Много се кефя на Помпи .Просто след всичките ужасий ,които и мсе случиха този сезон те не се предадоха и ето ги ,че са на финал за Fa Cup.Заслужават големи поздравления *thumb_up*

niki_andre
11.04.2010 22:07

и последно помпи ша играй ли за лига европа като финалист евентуално след загуба на челси или не и правилно дали ако етрополе,калиакра и т.н земат купата на българия ша играят и те дали зависи от лиценза или не ? *wonder*

brickbat
11.04.2010 21:26

демек всичко което написах по - рано си е така ако можете си го преведете първата част е точно за отбори които са изпаднали в администарция, какъвто е случая с Помпи

ub7
11.04.2010 21:18

исля че клаузите са за премии при класиране на финал - поне днес във вестниците в Лондон тва пишеше - интервю с Д.Джеймс в което казва че успеха преди 2 години е изиграл мн лоша шега на Портсмут : 1-во клаузи на играчите с баснословни премии, подписани на "good faith", понеже никой не очаквал че ще спечелят купата, и 2-ро сезон в Европа, за който нямали състав, което преуморило играчите.
Освен това, сигурно и продадените на Тотнъм 4-ма + Реднап май са имали клаузи да паднат от Помпи ако се срещнаъ на полуфинал/финал *smile*) хехе. С чест си отиват Помпи.

krasenco
11.04.2010 21:16

Помня,помня *lol* И аз го прочетох това за Марадона и Роналдо *smile*

Lollipopp
11.04.2010 21:13

а бе оставете я бе *lol* тя е фенка едновременно на Ман.Сити , Ман.Юнайтед ,Арсенал , Челси , Ливърпул и поне още 2-3 отбора *lol*

11.04.2010 21:10

Еми тя нали от там слуша тя твърдеше че Марадона и Роналдо не са играли за Барса и с Lucas_Podolskiтака се смяхме... *lol* *lol*

добар мач между гратските саперниици

Боже не съм вярвал, че ще прочета толкова грешки в толкова малко думи *lol* много малоумна история

Lollipopp
11.04.2010 20:58

brickbat - Помпи няма как да играят в Лига Европа ако не спечелят , а това невиждам как ще стане ако все пак не се появи и там някой "съдия" *smile* и немогат да разчитат на половината си отбор не заради клаузи , а заради контузии *wink*

brickbat
11.04.2010 20:57

еми Челси като е в шампионската лига по правило финалсита ще играе в Уефа от турнира за купата на Англия, няма значение дали Помпи ще спечелят. Поне така е било винаги досега сигурен съм, че и тази година ще е същото освен ако евентуално не са наложили някакво вето на Портсмут заради администрацията, но едвали *beer*

11.04.2010 20:52

Помпи значи догодина ще играят в Уефа Как така бе ?

neo12345
11.04.2010 20:51

навсякаде в света садииството е на много добро ниво *lol* *lol*

11.04.2010 20:49

Премиършип Е най-доброто първенство , прост сега ако не си забелязал от 2 мача 1 е със неправилни отсъждания и това е навсякъде особенно в Шл и Лига Европа където и да ти скъсат фанелката няма да ти дадът дузпа а в Шл да ти отчетът гол от 1 метър засада.

brickbat
11.04.2010 20:47

Помпи значи догодина ще играят в Уефа *beer* жалко, че отпадат те а не Уигън или Стоук, но както и да е, аз лично ще се радвам да бият и Челси на финала, но незнам дали ще могат да разчитат на всичките си играчи, защото повечето имали някакви клаузи за определен брой мачове.

neo12345
11.04.2010 20:45

никва дуспа // чист гол отменяя

садята ее к**ва !! *smile* после преивершим ми било най-доброто първенсво pxqppxqhpxqhpxhqpxh (rofl)

Lollipopp
11.04.2010 20:39

тоя Уайли опропасти мача *thumb_down* измислено отменен гол , след това измислена дузпа *sick* но Портсмут няма да ги огре на финала *wink*

11.04.2010 20:32

Lucas_Podolski и ти ли помниш още като и казах че Роналдо е играл в Барса и тя каза още малко ще кажете и че марадона е играл в Барса. Първо заблудено момиче това не е добАр мач между граТските сАперниици , нито пък е добър мач между градските съперници , нито пък са граТски сАперници. Тотнъм е от Лондон а Портсмут от Портсмут.

Lucas_Podolski
11.04.2010 20:26

хахахахахахахахах, така не се бях смял от както прочетох, че Роналдо и Марадона не са играли в Барса *lol*

Lollipopp
11.04.2010 20:21

оставете го то просто същество unitedcitygirl_ *lol* а иначе хубав мач , но се видя колко е отвратителен терена *sick* гола на Помпи бе след много нещастно подхлъзване *erm* а пък съдията незнам как не го беше срам да отмени гола на Тотнъм като нямаше никаква причина за това *thumb_down*