Литекс безпроблемно се разправи с Черно море

21:18
Литекс победи Черно море с 4:0 у дома в мач от поредния кръг на родната "А" група.

Срещата започна чудесно за оранжевите, които още в 4-а минута успяха да поведат. Христо Янев центрира от фаул и централният защитник Александър Барт засече с глава за 1:0. Три по-късно Янев стреля от воле, но Илко Пиргов спаси. Последваха минути, в които на терена не се случваше почти нищо интересно. "Моряците" се отърсиха от първоначалния натиск и дори повече владееха топката. В 25-а минута бранител на гостите за малко не си вкара автогол след центриране на Дока. В 36-а Литекс стигна до втори гол. Нифлор подаде на Ивелин Попов, последният овладя, обърна се добре и вкара за 2:0.

През втората част играта се разпокъса и интересните моменти почти липсваха. В 50-а минута далечен шут на Ивайло Петков мина покрай вратата. Домакинов от гостите също пробва късмета си от разстояние, но не успя да намери очертанията на вратата. В 79-а минута Дока от границата на наказателното поле би по земя, топката мина под плонжа на Пиргов и влезе в мрежата за 3:0. Минутка преди края Нифлор оформи крайното 4:0.

Ето и стартовите състави на двата отбора:

Литекс: Галато, Барт, Занев, Петков, Николов, Янев, Сандриньо, Дока, Нифлор, Бодуров, Попов

Черно море: Пиргов, Бачев, Домакинов, Кулибали, Дяков, Борносузов, Димов, Колев, Божилов, Ал. Александров, Александров