Милан се отдалечи от титлата след домакинска издънка

17:58
Милан стъпи на криво и завърши 2:2 у дома с Катания в мач от поредния кръг на Серия "А".

Двубоят започна лошо за "росонерите" и в 13-а минута Макси Лопес изведе гостите напред. Тимът на Леонардо се представи доста под възможностите си и трудно стигаше до изгодни голови ситуации. В 43-а минута положението на домакините се усложни, след като Ричути направи резултата 2:0 за Катания.

Три минути след почивката Марко Бориело се възползва от пас на Кларънс Зеедорф и върна Милан в двубоя. Попадението не успя да вдъхне нужния живец в играта на "червено-черните". Все пак домакините стигнаха до равенството в 80-а минута, когато Бориело се разписа за втори път в мача.

Ювентус победи Каляри у дома с минималното 1:0.

В 14-а минута "бианконерите" изтръпнаха, след като Андреа Косу уцели гредата. Постепенно обаче "старата госпожа" заигра по-добре и в 35-а минута централният защитник Джорджо Киелини с глава след подаване на Амаури откри резултата. До почивката Юве продължи да доминира, но не успя да увеличи преднината си. През втората част резултатът остана непроменен.